Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об отдельных положениях НКУ в связи с вступлением в силу положений Закона Украины от 24 декабря 2015 № 909-VIII относительно особенностей налогообложения акцизным налогом отпуска топлива по талонам, которое передано на ответственное хранение по договору, и при отпуске которого получателю предоставляется фискальный отчетный чек, в котором указан вид

Об отдельных положениях НКУ в связи с вступлением в силу положений Закона Украины от 24 декабря 2015 № 909-VIII относительно особенностей налогообложения акцизным налогом отпуска топлива по талонам, которое передано на ответственное хранение по договору, и при отпуске которого получателю предоставляется фискальный отчетный чек, в котором указан вид   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 27.04.2016 р. № 4353/П/99-99-12-03-03-15

   
   
   Про надання податкової консультації щодо окремих положень Податкового кодексу України у зв’язку із набранням чинності положеннями Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII стосовно особливостей оподаткування акцизним податком відпуску пального по талонах, яке передано на відповідальне зберігання згідно з договором, та під час відпуску якого отримувачу надається фіскальний звітний чек, в якому вказано вид торгівлі «зі зберігання»
   
    Змінами, внесеними Законом № 909 до Кодексу, зокрема, розширено перелік платників акцизного податку, до яких віднесено особу, яка реалізує пальне (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212).
   
   У таких платників згідно із п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, які перевищують обсяги пального:
   
   отримані від інших платників акцизного податку, підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
   
   ввезені (імпортовані) на митну територію України, засвідчені належно оформленою митною декларацією;
   
   вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п.213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
   
   Реалізацією пального для цілей розділу VI Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в т.ч. передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (абзац другий п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
   
   Як у 2015, так і в цьому році платником акцизного податку є також особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
   
   У цьому випадку для визначення об’єкта оподаткування, до якого відносяться операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу), передбачено інше визначення терміну реалізації, зокрема фізичний відпуск з автозаправної станції (далі – АЗС) та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, незалежно від форми розрахунків (абзац третій п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
   
   Отже, одна особа може одночасно бути платником акцизного податку як із роздрібного продажу підакцизних товарів, так і особою, що реалізує пальне.
   
   У листі зазначено, що на Вашому АЗС здійснюється відпуск пального за готівку, за платіжними картками, за відомостями; а також відпуск пального, яке передане на відповідальне зберігання згідно з договором, по талонах із наданням отримувачу фіскального звітного чека, в якому вказано вид торгівлі «зі зберігання».
   
   Отже, операції з відпуску пального, яке передане на відповідальне зберігання згідно з договором, по талонах із наданням отримувачу фіскального звітного чека, в якому вказано вид торгівлі «зі зберігання», як у особи, яка:
   
   реалізує пальне – не є об’єктом оподаткування акцизним податком, оскільки такі операції не відносяться до реалізації пального у розумінні абзацу другого п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу;
   
   здійснює роздрібну торгівлю підакцизною продукцією (у цьому випадку – пального) – є об’єктом оподаткування акцизним податком у розумінні абзацу третього п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, оскільки передбачено фізичний відпуск пального через АЗС та/або АГЗС, і оподатковується за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару (п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Кодексу).
   
   Звертаємо увагу на необхідність документального підтвердження наявності факту здійснення відповідної операції з приймання та передачі згідно з договорами відповідального зберігання, у т.ч. відповідними договорами, заявками поклажодавця про постачання товарів на зберігання та актами приймання-передачі товару між сторонами на підставі актів приймання нафтопродуктів за кількістю (форма № 5-НП, затверджена додатком 1 до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 № 281/171/578/155 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 02.09.2008 за № 805/15496)).
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления