Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об отнесении к составу расходов при определении объекта обложения налогом на прибыль потерь в виде естественной убыли или технических (производственных) потерь и расходов по разбалансировке природного газа в газораспределительных сетях

Об отнесении к составу расходов при определении объекта обложения налогом на прибыль потерь в виде естественной убыли или технических (производственных) потерь и расходов по разбалансировке природного газа в газораспределительных сетях   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 23.06.2016 р. № 13810/6/99-99-15-02-02-15

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо віднесення до складу витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток втрат у вигляді природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   Відповідно до п. 140.3 ст. 140 Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2015, до витрат включається сума фактичних втрат товарів у межах норм природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах, що не перевищують розмір, визначений Кабінетом Міністрів України, або іншим органом, визначеним законодавством України.
   
   Враховуючи викладене, платник податку на прибуток за відповідні звітні періоди до 01.01.2015 року (квартал, півріччя, три квартали, рік) розраховує обсяги втрат у вигляді природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах для включення їх у розмірі, що не перевищують розмір, встановлений Кабінетом Міністрів України, або іншим органом, визначеним законодавством України, до витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток.
   
   Починаючи з 01.01.2015, об’єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу (п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу).
   
   Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці у розмірі втрат у вигляді природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах.
   
   Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления