Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Об отражении возвратной финансовой помощи от учредителя в декларации по налогу на прибыль предприятий

Об отражении возвратной финансовой помощи от учредителя в декларации по налогу на прибыль предприятий   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 08.04.2016 р. № 752/10/15-32-12-01-14

   
   Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит щодо відображення поворотної фінансової допомоги від засновника в декларації з податку на прибуток підприємств, і повідомляє наступне.
   
   Підприємство, яке Ви представляєте, з 25.07.2014 по 01.10.2015 знаходилося на спрощеній системі оподаткування і не являлось платником податку на прибуток в цей період відповідно до п.133.5 ст.133 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями, від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - Кодекс). З 01.10.2015 по 31.12.2015 - перебувало на загальній системі оподаткування і являлося, відповідно, платником податку на прибуток. Декларація з податку на прибуток підприємств в такому випадку подається за звітний період - 2015 рік з вказанням показників господарської діяльності тільки за IV квартал 2015 року (період в якому підприємство знаходилося на загальній системі оподаткування).
   
   Згідно з пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу поворотна фінансова допомога це - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
   
   Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.
   
   Розділом III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями з отримання (повернення) поворотної фінансової допомоги. Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.
   
   Оскільки регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"), з питання відображення у бухгалтерському обліку поворотної фінансової допомоги доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
   
   
    Заступник начальника
А.Б.Бондаренко

   

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления