Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Об увеличении суммы, на которую плательщик налога имеет право зарегистрировать в ЕРНН налоговые накладные и/или расчеты корректировки, а также о порядке возврата денежных средств с электронного счета в системе электронного администрирования НДСна текущий счет плательщика

Об увеличении суммы, на которую плательщик налога имеет право зарегистрировать в ЕРНН налоговые накладные и/или расчеты корректировки, а также о порядке возврата денежных средств с электронного счета в системе электронного администрирования НДСна текущий счет плательщика   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 01.08.2016 р. № 16487/6/99-99-15-03-02-15
   
   Про розгляд листа

   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо збільшення суми, на яку платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі - реєстраційна сума), а також порядку повернення коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - електронний рахунок) на поточний рахунок платника та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
   
   Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 2001 Кодексу.
   
   Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ (далі - Порядок N 569), який, зокрема, визначає порядок обрахунку реєстраційної суми та проведення розрахунків з бюджетом в умовах функціонування системи електронного адміністрування ПДВ.
   
   Детальний порядок обрахунку реєстраційної суми та її складових наведено у пункті 9 Порядку N 569.
   
   Зокрема, при розрахунку показників SНаклОтр та SНаклВид враховується загальна сума податку за відповідно отриманими та виданими платником податку податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН, яка визначається на підставі даних таких податкових накладних, складених за операціями, дата виникнення податкових зобов'язань за якими припадає на податковий період починаючи з 01.07.2015 р., а також розрахунків коригування, складених починаючи з 01.07.2015 р. та зареєстрованих в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 01.07.2015 р., що підлягали наданню покупцям - платникам податку.
   
   Таким чином, розрахунок коригування, про який йдеться у листі, а саме складений 30.06.2015 р. у зв’язку із зменшенням суми компенсації вартості поставлених послуг, не враховується при обрахунку реєстраційної суми платника податку.
   
   Водночас для забезпечення реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування збільшення реєстраційної суми може бути здійснено за рахунок:
   
   отриманих податкових накладних та розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;
   
   сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;
   
   поповнення електронного рахунка платника.
   
   Щодо порядку повернення коштів з електронного рахунку платника податку на його поточний рахунок, повідомляємо, що механізм повернення таких коштів визначено пунктом 2001.6 статті 2001 Кодексу і пунктом 21 Порядку N 569 та роз’яснено листами ДФС від 26.08.2015 р. № 31730/7/99-99-19-03-02-17 та від 09.10.2015 р. № 37545/7/99-99-19-03-02-17, які надіслано головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС для використання в роботі, а також розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці "Електронне адміністрування ПДВ" за адресою: www.sfs.gov.ua.
   
   Вказані листи підприємство може використовувати у своїй діяльності (з урахуванням змін, внесених до законодавства).
   
   
   В. о. Заступника Голови
М. В. Продан

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления