Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно вопроса применения РРО при приеме от жителей наличными членских взносов и платежей на содержание жилого дома и придомовой территории

Относительно вопроса применения РРО при приеме от жителей наличными членских взносов и платежей на содержание жилого дома и придомовой территории   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
    ЛИСТ
   
   від 04.11.2015 р. № 23517/6/99-99-22-07-03-15
   
   Про розгляд звернення

   Державна фіскальна служба України розглянула звернення … щодо питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) при прийманні від мешканців готівкою членських внесків та платежів на утримання житлового будинку і прибудинкової території, яке отримано …, і повідомляє.
   
   Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
   
   Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
   
   Розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених Законом № 265, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.
   
   Статтею 24 Закону України від 22 березня 2012 року № 4572-VI «Про громадські об’єднання» встановлено, що громадське об’єднання зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане такому громадському об’єднанню його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об’єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом.
   
   Згідно зі ст. 2 Закону України від 10 липня 2003 року № 1087-IV «Про кооперацію» (далі – Закон № 1087) пай – це майновий поворотний внесок члена (асоційованого члена) ОСББ у створення та розвиток ОСББ, який здійснюється шляхом передачі ОСББ майна, в тому числі грошей, майнових прав.
   
   Вступним внеском є грошовий чи інший майновий неповоротний внесок, який зобов’язана сплатити особа у разі вступу до ОСББ. Членським вважається грошовий неповоротний внесок, який періодично сплачується членом ОСББ для забезпечення поточної діяльності об’єднання. Цільовим внеском є грошовий чи інший майновий внесок члена ОСББ, що вноситься до спеціального фонду ОСББ для забезпечення виконання конкретних завдань ОСББ.
   
   Джерелами формування майна ОСББ відповідно до ст. 19 зазначеного Закону № 1087 є вступні, членські та цільові внески його членів.
   
   Таким чином, сплата вступних, членських і цільових внесків згідно із Законом № 265 не є розрахунковою операцією за товари (послуги), розрахунки за які можуть здійснюватись у касі підприємства без застосування РРО.
   
   Водночас при здійсненні розрахунків за електропостачання, водопостачання та водовідведення ОСББ зобов’язане застосовувати РРО.
   
   Голова
Р.М. Насіров

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться