Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Относительно вопросов, связанных с налогообложением НДС операций по предоставлению населению услуг по электроснабжению

Относительно вопросов, связанных с налогообложением НДС операций по предоставлению населению услуг по электроснабжению   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 11.03.2016 р. № 2564/Т/99-99-19-03-02-14
   
   Про надання відповіді

   
   Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо питань, пов’язаних із оподаткуванням ПДВ операцій із надання населенню послуг із електропостачання, яке надійшло на Урядову „гарячу лінію”, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
   
   Згідно із пунктом 1.1 статті 1 Кодексу відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом.
   
   Статтею 9 Кодексу передбачено, що ПДВ є загальнодержавним податком та відповідно до статті 8 Кодексу є обов’язковим до сплати на усій території України.
   
   ПДВ є основним джерелом формування дохідної частини державного бюджету і як загальнодержавний податок спрямовується на забезпечення вирішення завдань соціально-економічного розвитку України, фінансування бюджетної сфери, підвищення життєвого рівня населення, у тому числі здійснення соціальних виплат малозабезпеченим верствам населення.
   
   Крім того, ПДВ є податком на споживання і сплачувати його повинні всі споживачі товарів і послуг незалежно від категорії (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу споживача.
   
   ПДВ не має індивідуального характеру (як, наприклад, податок з доходів фізичних осіб) і не може бути ідентифікованим для кожного покупця окремо.
   
   Платники-суб’єкти господарювання, здійснюючи продаж товарів/послуг, зобов’язані утримувати у споживачів таких товарів/послуг ПДВ у складі їх вартості та вносити суму податку до бюджету, а покупці, які придбавають товари та споживають послуги (незалежно від того, чи вони є суб’єктами підприємницької діяльності, чи ні), здійснюють компенсацію вартості таких товарів/послуг продавцям за цінами разом з ПДВ.
   
   У зазначеному порядку громадяни сплачують ПДВ при купівлі продуктів харчування, одягу, в складі вартості комунальних послуг, електроенергії, послуг телефонного зв’язку тощо.
   
   Таким чином, виходячи з норм Кодексу, платник податку, зареєстрований відповідно до вимог розділу V Кодексу, включає ПДВ до складу вартості товарів/послуг та сплачує його до бюджету, а покупець/споживач компенсує вартість таких товарів/послуг (у тому числі послуг із електропостачання) продавцю за цінами (з урахуванням податку) в момент їх придбання/споживання та незалежно від категорії покупців/споживачів.
   
   При цьому покупець/споживач при придбанні/споживанні товарів/послуг самостійно не обраховує ПДВ та не сплачує його до бюджету.
   
   Встановлений порядок оподаткування ПДВ відповідає європейському законодавству, зокрема Директиві Ради 2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 року „Про спільну систему податку на додану вартість”.
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления