Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Платник податку зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, подавати податкові декларації з податку на додану вартість (Лист ГУ ДФС у Київській області від 30.08.2016 №1991/10/10-36-12-02)

Платник податку зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, подавати податкові декларації з податку на додану вартість (Лист ГУ ДФС у Київській області від 30.08.2016 №1991/10/10-36-12-02)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

№1991/10/10-36-12-02 від 30.08.2016

 

Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області розглянуло лист ПП, з урахуванням вимог ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс), в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Пунктом 46.1. статті 46. Податкового кодексу визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

При цьому, пунктом 47.1. статті 47. Податкового кодексу передбачено відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, яку несуть юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до Податкового кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.

Відповідно до пункту 48.1. статті 48. Податкового кодексу податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 Податкового кодексу та чинному на час її подання.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (пункт 49.1. статті 49 Податкового кодексу).

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Податкового кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (пункт 49.2. статті 49 Податкового кодексу).

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює (пункт 49.18. статті 49 Податкового кодексу):

-  календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

-  календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Крім того, відповідно до пункту 202.1. статті 202 Податкового кодексу звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Податковим кодексом, календарний квартал.

Згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), визначена статтею 120. Податкового кодексу, - накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Слід зазначити, що згідно з пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При цьому, згідно з пунктом 198.1. статті 198 Податкового кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Датою віднесення сум податку до податкового кредиту пункт 198.2. статті 198 Податкового кодексу) вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг.

Пунктом 198.6. статті 198 Податкового кодексу визначено, що податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

За результатами аналізу даних інформаційних систем ІС «Архів електронної звітності» встановлено, що платником здійснювалась господарська діяльність протягом січня – квітня ц.р., а саме: платником ПАТ «МТС Україна» виписано податкові накладні на користь ПП на загальну суму ПДВ 296,92 грн., в т.ч.:

- у лютому 2016 року ПАТ «МТС Україна» зареєстровано податкову накладну на суму ПДВ 81,57 грн. за телекомунікаційні послуги підприємству ПП;

- у березні ц.р. ПАТ «МТС Україна» зареєстровано податкову накладну на суму ПДВ 17,62 грн. за телекомунікаційні послуги;

- у квітні ц.р. - від ПАТ «МТС Україна» на суму ПДВ 119,3 грн. за телекомунікаційні послуги;

- у травні ц.р. - від ПАТ «МТС Україна» на суму ПДВ 78,43 грн. за телекомунікаційні послуги.

Отже, згідно з вищезазначеним та з урахуванням вимог, визначених статтею 49 Податкового кодексу, платник податку ПП зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, подавати податкові декларації з податку на додану вартість.

При цьому, за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість до ПП повинні застосовуватись штрафні санкції згідно з вимогами статті 120. Податкового кодексу.

 

Во. заступника начальника

ГУ ДФС у Київській області                                                         О.О.Туру

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления