Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про єдиний податок для платників третьої групи (лист ДФС від 11.12.2017 р. № 2914/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про єдиний податок для платників третьої групи (лист ДФС від 11.12.2017 р. № 2914/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.12.2017 р. № 2914/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про єдиний податок для платників третьої групи

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо визначення бази оподаткування єдиним податком платниками третьої групи, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що працює за договором доручення з іноземними контрагентами з отриманням винагороди у іноземній валюті через розподільчій рахунок банку з обов’язковим продажем на міжбанківському валютному ринку України частини надходжень в іноземній валюті. Товариство для цілей оподаткування єдиним податком запитує, з якої суми (отриманої у іноземній чи у вітчизняній валюті) визначається сума винагороди та за яким курсом (на яку дату) здійснюється перерахунок іноземної валюти.

Згідно з реєстраційними даними ДФС Товариство є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків.

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіренного (агента) (п. 292.4 ст. 292 Кодексу).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України (далі - НБУ) на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 Кодексу).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).

Разом з цим, на виконання п. 2 постанови Правління Національного банку України від 13.12.2016 р. N 410 "Про врегулювання ситуації на грошово- кредитному та валютному ринках України" щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України частини надходжень в іноземній валюті із-за кордону, зокрема на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, та згідно з пп. 5.3 п. 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. N 492, кошти, зокрема перераховані з-за кордону нерезидентами за зовнішньоекономічними контрактами (договорами, угодами) зараховуються на поточні рахунки в іноземній валюті юридичних осіб - резидентів через розподільчі рахунки.

Враховуючи те, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні, то доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи від здійснення операцій згідно з договором доручення є сума, визначена договором доручення, розрахована від суми коштів, яка надійшла на поточний рахунок юридичної особи в гривнях після обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України частини надходжень в іноземній валюті, та решти суми коштів в іноземній валюті, перерахованій у гривні за офіційним курсом Національного банку України на дату її надходження на поточний рахунок в іноземній валюті.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
108019 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно