Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про оподаткування ПДВ операцій з надання послуг по використанню програмної продукції та порядку анулювання реєстрації платника ПДВ (лист ДФС від 30.01.2018 р. № 339/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Про оподаткування ПДВ операцій з надання послуг по використанню програмної продукції та порядку анулювання реєстрації платника ПДВ (лист ДФС від 30.01.2018 р. № 339/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.01.2018 р. № 339/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ операцій з надання послуг по використанню програмної продукції та порядку анулювання реєстрації платника ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула запит платника щодо оподаткування ПДВ операцій з надання послуг по використанню програмної продукції та порядку анулювання реєстрації платника ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодексу), повідомляє наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).

При цьому пунктом 44.1 статті 44 Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 Кодексу розташоване на митній території України.

Місцем постачання послуг з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем, відповідно до підпункту "в" пункту 186.3 статті 186 Кодексу є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 Кодексу у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

При розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з Кодексом, для визначення необхідності обов'язкової реєстрації платником ПДВ потрібно враховувати визначення терміну "постачання товарів/послуг" (підпункти 14.1.185 та 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу) та приймати до уваги обсяги такого постачання протягом останніх 12 календарних місяців.

Згідно із розділами V та XX Кодексу до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ, анулювання такої реєстрації та поновлення у Реєстрі регулюється статтями 180 - 184 Кодексу та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. N 1130.

Законодавчі підстави для анулювання реєстрації особи як платника ПДВ визначено статтею 184 Кодексу.

Відповідно до пункту 184.1 статті 184 Кодексу реєстрація діє до дати анулювання реєстрації особи як платника податку, яка проводиться шляхом виключення з Реєстру.

Пунктом 184.2 статті 184 Кодексу визначено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункту "а" пункту 184.1 статті 184 Кодексу, здійснюється за заявою платника податку.

Таким чином, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються платником ПДВ, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 Кодексу (1 000 000 грн (без урахування ПДВ), анулювання реєстрації платника податку на додану вартість може бути здійснено за заявою такого платника податку (форма N 3-ПДВ).

Водночас зауважуємо, що надання будь-яких висновків щодо кожного конкретного випадку виникнення податкових взаємовідносин, у тому числі й тих, про які йдеться у листі, можливе за результатами аналізу документів та матеріалів, що дозволять ідентифікувати предмет запиту.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться