Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про плату за землю (лист ДФС від 24.05.2017 р. № 311/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про плату за землю (лист ДФС від 24.05.2017 р. № 311/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 24.05.2017 р. № 311/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо плати за землю повідомляє.

Товариство поінформувало, що 27.01.2017 р. отримало від Комунального підприємства "Київський інститут земельних відносин" (далі - Інститут) витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні Товариства (далі - Витяг-1, Ділянка). У результаті застосування Інститутом при формуванні Витягу-1 коефіцієнта цільового призначення земельних ділянок (функціонального використання, далі - Коефіцієнт) - одного із множників базової формули нормативної грошової оцінки земельної ділянки, встановленої Порядком нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 р. N 489, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 р. за N 1647/29777 (далі - Оцінка), у розмірі 2,00 (два), який раніше при оцінці Ділянки не застосовувався, відбулася зміна величини Оцінки.

Товариство задекларувало податкові зобов’язання із земельного податку на підставі бази оподаткування, визначеної у Витягу-1.

На запит Товариства Головне управління Держгеокадастру у м. Києві (далі - Управління) 30.03.2017 р. надало витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку Ділянки (далі - Витяг-2). В результаті застосування Управлінням у Витягу-2 обумовленого зміною цільового призначення Ділянки Коефіцієнта у розмірі 1,00 (один) змінилася величина Оцінки по відношенню до Витягу-1.

Товариство запитує про правомірність подання ним з 01.01.2017 р. уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань із земельного податку на 2017 рік на підставі норм ст. 50 Кодексу як самостійно виявленої помилки з Оцінки.

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка, порядок виконання, використання та інформаційне забезпечення якої регламентується нормами Закону України "Про оцінку земель" (далі - Закон).

Управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, яким є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр).

Рішення рад щодо Оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, затверджується та офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування Оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (п. 271.1 ст. 271 Кодексу).

З огляду на те, що Товариство отримало декілька витягів, відомості яких є суперечливими, для коректного обчислення податкових зобов’язань із земельного податку Товариство в частині визначення бази оподаткування цим податком має звернутися до Держгеокадастру та Київської міської ради щодо відповідності Витягу-1 та Витягу-2 нормам ст. 23 Закону, якою встановлено порядок:

затвердження технічної документації з Оцінки земель відповідним органом місцевого самоврядування;

видачі витягу з технічної документації про Оцінку окремої земельної ділянки;

набрання чинності рішенням відповідного органу місцевого самоврядування стосовно затвердження технічної документації про Оцінку.

Дата оцінки земельної ділянки - дата (число, місяць та рік), яка вказана в технічній документації (абзац п’ятий частини першої ст. 1 Закону).

Таким чином, після отримання належних відповідей від Держгеокадастру та Київської міської ради на порушені питання щодо розміру та дати набрання чинності Оцінкою Товариство за необхідності зможе подати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань із земельного податку на 2017 рік із використанням коректно визначеної бази оподаткування.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться