Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про плату за землю (лист ДФС від 04.08.2017 р. № 1507/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про плату за землю (лист ДФС від 04.08.2017 р. № 1507/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.08.2017 р. № 1507/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо плати за землю повідомляє.

Товариство поінформувало про придбання у власність нежитлової будівлі (далі - Нерухомість) на земельній ділянці комунальної власності.

Товариство не повідомило про припинення договору оренди земельної ділянки між попереднім власником Нерухомості та Маріупольською міською радою (далі - Договір, Рада) з дати реєстрації договору про придбання Нерухомості.

Разом з тим Товариство зазначило, що попередній власник Нерухомості сплачує орендну плату за Договором і після реєстрації Товариством прав власності на Нерухомість. Також Товариство вказало, що вживає заходів із укладення відповідного договору оренди земельної ділянки, необхідної для обслуговування та використання Нерухомості.

Товариство просить визначити підстави виникнення у нього податкових зобов’язань з плати за землю, а також правомірність відшкодування ним сплачуваних попереднім власником Нерухомості сум орендної плати за Договором.

Право оренди земельної ділянки під Нерухомістю, право власності на яку перейшло за договором, укладеним із дотримання норм ст. 8і, 31 Закону України "Про оренду землі" (далі - Закон), може виникати за умови, що договір про перехід права власності на Нерухомість передбачає й припинення Договору (част. третя ст. 7 Закону).

Реалізація принципу платного використання земельних ділянок, визначеного ст. 206 Земельного кодексу України, базується на дотриманні суб’єктами земельних відносин вимог ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України щодо оформлення права користування земельною ділянкою у відповідності до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", що й формує підстави виникнення податкових зобов’язань з плати за землю.

З огляду на викладене, податкові зобов’язання з орендної плати за договором оренди землі комунальної власності між Товариством та Радою виникнуть у Товариства з дня державної реєстрації такого договору.

Питання компенсації Товариством витрат, понесених попереднім власником Нерухомості на сплату орендної плати з дати державної реєстрації прав на Нерухомість, не є предметом регулювання Кодексом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
61332 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти