Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про плату за землю (лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 13.04.2018 р. № 1569/ІПК/08-01-12-03-16)

Про плату за землю (лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 13.04.2018 р. № 1569/ІПК/08-01-12-03-16)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.04.2018 р. № 1569/ІПК/08-01-12-03-16

Про плату за землю

Головне управління ДФС у Запорізькій області на запит Товариства щодо плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство без надання інформації щодо майнових прав на земельну ділянку поінформувало, що частина земельної ділянки перебуває у приватній власності фізичних осіб - членів Товариства (приватизована), інша частина - належить до земель, призначених для колективного садівництва та загального користування.

Товариство зацікавлено у з'ясуванні порядку обчислення Плати за земельні ділянки, які призначені для колективного садівництва та загального користування.

Необхідно зазначити, що згідно із ст. ст. 51, 52 Закону СРСР "Про кооперацію в СРСР" від 26.05.88 N 8998-XI, який втратив чинність у зв'язку із прийняттям Закону України "Про кооперацію" від 10.07.2003 N 1087-IV, але на підставі якого в Україні створювались садівницькі товариства, основним напрямом діяльності таких товариств є участь коштами в спорудженні і наступній експлуатації об'єктів особистої власності членів товариства, а також надання членам товариства послуг, які відповідають цілям його створення.

За вказаних обставин виникають 3 (три) різні об'єкти оподаткування Платою:

1) земельні ділянки, які набуті у власність (приватизовані) - податкові зобов'язання з Плати виникають у фізичних осіб - членів Товариства, які скористалися правом на приватизацію земельних ділянок;

2) земельні ділянки колективного садівництва - податкові зобов'язання з Плати виникають у членів Товариства, які не скористалися правом на приватизацію земельних ділянок та використовують таку земельну ділянку у спільній сумісній власності;

3) земельні ділянки загального користування - податкові зобов'язання з Плати виникають у Товариства та формуються за рахунок членів Товариства, які скористалися та не скористалися правом на приватизацію земельних ділянок.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться