Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Про податкову адресу (лист ДФС від 14.12.2017 р. № 2977/Я/99-99-08-02-01-14/ІПК)

Про податкову адресу (лист ДФС від 14.12.2017 р. № 2977/Я/99-99-08-02-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.12.2017 р. № 2977/Я/99-99-08-02-01-14/ІПК

Про податкову адресу

Державна фіскальна служба України розглянула запит, щодо податкової адреси, і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодексу), повідомляє таке.

Питання реєстрації підприємницької діяльності регламентується Законом України від 15.05.2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон N 755) та Кодексом.

Відповідно до пункту 65.1 статті 65 Кодексу, взяття на облік фізичних осіб - підприємців у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр), наданих державним реєстратором згідно з Законом N 755.

Згідно з частиною четвертою статті 9 Закону N 755, в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про фізичну особу - підприємця, зокрема, інформація про місцезнаходження (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою - підприємцем).

У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків (пункт 66.3 статті 66 Кодексу).

Крім того, відповідно до статей 63 та 70 Кодексу всі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) у порядку, визначеному цим Кодексом. До облікової картки фізичної особи - платника податків та повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) вноситься інформація, зокрема про місце проживання.

Пунктом 70.7 статті 70 Кодексу та пунктом 1 розділу IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 р. N 822, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 р. за N 1306/31174 (далі - Положення) встановлено, що фізичні особи - платники

податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою N 5ДР (додаток 12 до Положення) або Заяви за формою N 5ДРП (додаток 13 до Положення) відповідно.

Фізичні особи - платники податків у разі зміни місця проживання подають зазначені заяви особисто або через представника до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть подати зазначені заяви до будь-якого контролюючого органу.

Таким чином, фізичні особи - платники податків обліковуються в Державному реєстрі відповідно до їх місця проживання. Додатково фізичні особи, які є підприємцями, обліковуються в Реєстрі самозайнятих осіб відповідно до їх місцезнаходження, відомості про що включаються до Єдиного державного реєстру.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Средняя зарплата: как вы выплату назовете, это... никого не волнует...
20577 38
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд