Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Про податок на додану вартість (лист ДФС від 27.06.2017 р. № 849/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Про податок на додану вартість (лист ДФС від 27.06.2017 р. № 849/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.06.2017 р. № 849/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ послуг з експлуатації плавального басейну, що надаються фізкультурно-оздоровчим закладом вищому навчальному закладу, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Згідно з підпунктом 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.

До таких послуг належать, зокрема, послуги з організації літніх мовних курсів, шкіл, семінарів; групових та індивідуальних занять фізичною культурою та спортом на стадіонах, у спортивних залах і плавальних басейнах, на тенісних кортах для дітей, учнів і студентів (підпункт "й" підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 Кодексу).

Враховуючи викладене, з метою застосування підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 Кодексу вимога щодо наявності ліцензії стосується навчальних закладів, які надають послуги із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти, у тому числі навчання аспірантів і докторантів.

Операції з надання послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах (у тому числі у плавальних басейнах), школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках звільняються від оподаткування ПДВ незалежно від наявності у постачальника таких послуг ліцензії на їх постачання.

Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України встановлення, зміна або припинення цивільних прав та обов'язків двох або більше сторін здійснюється шляхом укладання між ними договору.

Отже, операції з постачання послуг з експлуатації плавального басейну, що надаються фізкультурно-оздоровчим закладом вищому навчальному закладу, звільняються від оподаткування ПДВ у разі, якщо умовами відповідного договору передбачено, що така експлуатація плавального басейну здійснюється з метою проведення занять для дітей, учнів і студентів.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия НДФЛ + ВС + ЕСВ = единая отчетность...
187 0
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд