Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про рентну плату (лист ДФС від 28.07.2017 р. № 1404/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про рентну плату (лист ДФС від 28.07.2017 р. № 1404/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.07.2017 р. № 1404/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про рентну плату

Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо порядку обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата) керуючись п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що є одним із виконавців пілотного проекту рекультивації земель лісогосподарського призначення, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину (далі - Пілотний проект), порядок реалізації якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. N 1063 (далі - Порядок).

Підприємство, посилаючись на Порядок, а також ст. ст. 20 та 38 Кодексу України про надра (далі - Кодекс про надра) вказує на відсутність необхідного для обчислення розрахункової вартості бурштину (п. 252.16 ст. 252 Кодексу) затвердженого коефіцієнту рентабельності гірничого підприємства, оскільки, не передбачається виконання попередньої геолого-економічної оцінки запасів бурштину. Вказане не є очевидним у випадках, коли роботи за Пілотним проектом виконуватимуться в межах ділянок надр, на яких вказана оцінка вже була виконаною до незаконного видобування бурштину.

Одним із обов’язків Підприємства, що передбачені 38 Кодексу про надра є забезпечення повноти вивчення геологічної будови надр, гірничо-технічних, гідрогеологічних та інших умов розробки розвіданих родовищ (п. 3 част. першої ст. 38 Кодексу про надра); а також достовірність визначення кількості та якості запасів усіх корисних копалин і наявних у них компонентів, геолого-економІчну оцінку родовищ корисних копалин (п. 4 част. першої ст. 38 Кодексу про надра).

Разом з тим, Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1994 р. N 865 (далі - Положення), передбачає можливість завершення державної експертизи апробацією запасів корисних копалин попередньо розвіданих родовищ, підготовлених до проведення розвідувальних робіт (п. 5 Положення).

ДФС щорічно залучає Державну комісію України по запасах корисних копалин до визначення та оприлюднення середньозваженого коефіцієнта рентабельності гірничих підприємств за результатами узагальнення матеріалів геолого-економічних оцінок запасів корисних копалин за календарний рік. Такий коефіцієнт, як правило, використовується гірничими підприємства, які ще не завершили виконання геологічного вивчення наданої ділянки надр.

Оскільки провадження господарської діяльності із видобування бурштину під час виконання Пілотного проекту має суттєву специфіку щодо формування витрат: за робочими проектами землеустрою (п. 4 Порядку), програми робіт (п. 6 Порядку), а також витрат на залучення виконавців, що видобуватимуть бурштин (п. 8 Порядку), право власності на який належить Підприємству, ДФС вважає за доцільне запропонувати Підприємств звернутися до Державної комісію України по запасах корисних копалин про обчислення коефіцієнту рентабельності гірничого підприємства в рамках державної експертизи апробацією запасів корисних копалин попередньо розвіданих родовищ, підготовлених до проведення розвідувальних робіт (п. 5 Положення).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям