Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про рентну плату за спеціальне використання води (лист ДФС від 06.12.2017 р. № 2857/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про рентну плату за спеціальне використання води (лист ДФС від 06.12.2017 р. № 2857/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.12.2017 р. № 2857/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про рентну плату за спеціальне використання води

Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води у 2018 році (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінфорувало, що є платником Рентної плати на підставі дозволу на спеціальне водокористування та надає послуги з водопостачання та водовідведення у м. Запоріжжя шляхом забору води з р. Дніпро.

Підприємство, посилаючись на редакцію ст. 255 Кодексу, яка набирає чинності з 01.01.2018 р., зацікавлене у визначенні приналежності Підприємства до платників Рентної плати, а також визначення об’єкта оподаткування Рентною платою у 2018 році.

Пунктом 255.1 ст. 255 Кодексу передбачено, що починаючи з 2018 року обов’язок платника з Рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Ключовою ознакою первинних водокористувачів є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (част. 3 ст. 42 Водного кодексу України (далі - Водний кодекс).

Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ст. 48 Водного кодексу).

Спеціальне використання природних ресурсів, у тому числі спеціальне водокористування передбачає закріплення об’єкта природних ресурсів шляхом надання відповідного дозволу конкретному суб’єкту для забезпечення умов провадження господарської діяльності (ст. 38 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища"), наприклад, з метою отримання економічної вигоди від введення в господарський (товарний) обіг обсягів використаної із водного об’єкта води.

Господарська діяльність з постачання питної води, яку провадить Підприємство, класифікується у розділі 36 Класифікації видів економічної діяльності КВЕД-2010 "Забір, очищення та постачання води" та включає у тому числі операції із забору води з рік, озер, свердловин, очищення води для водопостачання, оброблення води для виробничих потреб, розподілення води водопроводами, транспортом або іншими засобами. Операції які виконуються саме власниками дозвільного документу з використанням водного об’єкта у випадку питної води об’єднуються визначенням терміну "виробництво питної води" - забір води з джерел питного водопостачання та/або доведення її якості до вимог на питну воду (ст. 1 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення"). При цьому операції з постачання або транспортування питної води власниками дозволів на спеціальне використання води на практиці можуть і не виконуватися.

Визначені у п. 255.4 ст. 255 Кодексу види використання води, за які не справляється Рентна плата, стосуються виключно вторинних водокористувачів, які відповідно п. 255.1 ст. 255 Кодексу з 2018 року не є платниками Рентної плати.

З огляду на викладене з 2018 року норма п. 255.3 ст. 255 Кодексу визначатиме об’єкт оподаткування Рентною платою як фактичний обсяг води, що обліковується як результат водозабору та водопідготовки, наприклад, очищення або оброблення до встановлених для відповідного водного об’єкта нормативних вимог споживання.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям