Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про рентну плату за спеціальне використання води (лист Офісу ВПП ДФС від 05.05.2018 р. № 2023/ІПК/28-10-01-03-11)

Про рентну плату за спеціальне використання води (лист Офісу ВПП ДФС від 05.05.2018 р. № 2023/ІПК/28-10-01-03-11)

ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.05.2018 р. № 2023/ІПК/28-10-01-03-11

Про рентну плату за спеціальне використання води

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України розглянув лист Товариства щодо платників рентної плати за спеціальне використання води та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Кодексу платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

первинні водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів;

суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року N 213/95-ВР, зі змінами і доповненнями, водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі - це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

З 01.01.2018 вторинні водокористувачі не є платниками рентної плати за спеціальне використання води. Вторинні водокористувачі, які отримують воду згідно договору на поставку води, та були платниками рентної плати за спеціальне використання води, востаннє визначають податкові зобов'язання за IV квартал 2017 року та подають податкові декларації з рентної плати (далі - декларація) разом з Додатком(ами) 5 наростаючим підсумком з початку року за 2017 рік.

За наступні податкові періоди вторинні водокористувачі не подають декларації разом з Додатком(ами) 5. При цьому заява про виключення з переліку платників рентної плати за спеціальне використання води до контролюючих органів також не подається.

У запиті зазначено, що свердловину, яка розташована на території підприємства, запитувач передав в оренду, а воду отримує від постачальника за відповідним договором і не здійснює її видобутку.

Виходячи з вищезазначеного, вторинні водокористувачі (зокрема, Товариство) не є платниками рентної плати за спеціальне використання води.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться