<-- -->
Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Про розгляд листа (лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 22.08.2016 р. № 727/А/25-01-13-01-15)

Про розгляд листа (лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 22.08.2016 р. № 727/А/25-01-13-01-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 22.08.2016 р. № 727/А/25-01-13-01-15

Про розгляд листа

 

Головне управління ДФС у Чернігівській області, керуючись пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14, ст. 191 та ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі –Кодекс), уважно розглянуло звернення, щодо договору міни, та в межах компетенції повідомляє.

 

Згідно із ст.ст.715 та 716 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-ІV із змінами і доповненнями до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж. За договором міни кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. Тобто сутністю договору міни майна є купівля-продаж майна.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку від продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна регламентується ст.172 Кодексу, якою встановлено, що для цілей цієї статті під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування (п.172.8).

Враховуючи вказане, порядок оподаткування доходу платника податку від обміну об’єктів нерухомого майна аналогічний порядку оподаткування доходу від продажу такого майна, встановленого ст.172 Кодексу. 

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому IV розділом Кодексу для податкового розрахунку (п.172.4 ст.172 Кодексу).

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (далі- Порядок).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, частина доходів від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна згідно з положеннями ст. 172 Кодексу відображається податковим агентом у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою – «104»- «продаж (обмін) нерухомого майна згідно зі ст. 172 Кодексу».

 

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

При цьому, згідно із ст. 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Вищевикладена відповідь на Ваш лист діє до внесення змін до статей Кодексу та до нормативно-правових актів, на які йде посилання.

Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления