Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про складання зведених податкових накладних (лист ДФС від 06.06.2017 р. № 489/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Про складання зведених податкових накладних (лист ДФС від 06.06.2017 р. № 489/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.06.2017 р. № 489/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про складання зведених податкових накладних

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо доцільності коригування зведених податкових накладних, які були отримані платником при закупівлі товарно-матеріальних цінностей, придбання яких має безперервний або ритмічний характер, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Право на складання зведених податкових накладних надано платникам податку при дотриманні певних умов господарських взаємовідносин з покупцями. Для платників податку, які формують податкові зобов’язання за загальновстановленими правилами, такі умови визначені пунктом 201.4 статті 201 розділу V Кодексу.

Зокрема пунктом 201.4 статті 201 розділу V Кодексу визначено, що платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Встановлені Кодексом правила складання зведених податкових накладних не змінюють правила визначення дати виникнення податкових зобов’язань, встановлених статтею 187 розділу V Кодексу.

Як зазначено в запиті, платник протягом березня 2017 року отримував товари/послуги частково в рахунок сплаченої протягом лютого 2017 року передоплати. На суму передоплати постачальником в лютому була складена податкова накладна.

З урахуванням обставин, викладених у зверненні, в березні 2017 року податкова накладна має бути складена постачальником на ті операції з постачання товарів/послуг, які були здійснені понад суму отриманої ним в лютому передоплати. При цьому підстави для складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної у лютому на суму передоплати, у зв’язку з тим, що постачання товарів/послуг здійснювалося в наступному звітному періоді, відсутні, якщо коригування ціни/обсягів поставлених товарів/послуг не відбувається.

Таким чином, на операції з постачання товарів/послуг, за які в лютому 2017 року була отримана передоплата і була складена податкова накладна, в березні 2017 року нова податкова накладна не складається, і податкова накладна, складена в лютому 2017 року, не коригується, якщо відсутні інші підстави для складання розрахунку коригування (наприклад, коригування ціни/обсягів поставлених товарів/послуг).

Зведена податкова накладна, складена останнім днем березня 2017 року, повинна включати всі обсяги постачань березня за виключенням тих обсягів, які здійснювалися в рахунок передоплати, що була надана в попередньому місяці.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться