Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про віднесення платежа Ex gratia до безповоротної фінансової допомоги (лист ДФС від 21.12.2017 р. № 3072/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Про віднесення платежа Ex gratia до безповоротної фінансової допомоги (лист ДФС від 21.12.2017 р. № 3072/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.12.2017 р. № 3072/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про віднесення платежа Ex gratia до безповоротної фінансової допомоги

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника про отримання індивідуальної податкової консультації щодо віднесення платежу "Ex gratia" до безповоротної фінансової допомоги та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

"Ex gratia" латинський вираз "із милості", використовується в юридичній практиці. Коли щось зроблено "Ex gratia", це зроблено добровільно.

Відповідно до підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Кодексу безповоротна фінансова допомога, це зокрема, сума коштів, передана платнику податку згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів.

Одже кошти, отримані "Ex gratia", відносяться по своїй суті до безповоротної фінансової допомоги.

Згідно з підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці у вигляді отриманої безповоротної фінансової допомоги.

Відповідно до підпунктів "а" та "б" пункту 185.1 статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів та/або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Щодо застосування до вказаної операції правил, встановлених Кодексом для оподаткування ПДВ, ДФС зазначає, що інформації, викладеної у зверненні, недостатньо для надання вичерпної індивідуальної податкової консультації з порушених питань, тому цей конкретний випадок податкових взаємовідносин потребує аналізу документів, які ідентифікуватимуть предмет запиту більш детально.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться