Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про віднесення сум ПДВ до податкового кредиту згідно податкової накладної якщо оплата за товари/послуги здійснюється в різних звітних періодах (лист ДФС від 08.11.2017 р. № 2558/6/99-95-42-03-15/ІПК)

Про віднесення сум ПДВ до податкового кредиту згідно податкової накладної якщо оплата за товари/послуги здійснюється в різних звітних періодах (лист ДФС від 08.11.2017 р. № 2558/6/99-95-42-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.11.2017 р. № 2558/6/99-95-42-03-15/ІПК

Про віднесення сум ПДВ до податкового кредиту згідно податкової накладної якщо оплата за товари/послуги здійснюється в різних звітних періодах

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо відображення платником податку, що застосовує касовий метод суми податку на додану вартість (далі - ПДВ), зазначеній у податковій накладній, зареєстрованій в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), якщо оплата за товари/послуги за такою накладною здійснюється в різних звітних періодах, і повідомляє таке.

Згідно з пп. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділу V Кодексу - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Тобто, якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, за якими застосовується касовий метод податкового обліку, то суми ПДВ, включаються до податкового кредиту на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної за умови їх оплати.

Якщо оплата за товари/послуги на підставі однієї податкової накладної здійснюється в різних звітних податкових періодах, то суми ПДВ відносяться до податкового кредиту тих звітних періодів в яких відбувається списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг.

Разом з цим, відповідно до п. 198.6 ст. 198 Кодексу платник податку має право віднести таку суму ПДВ до податкового кредиту в будь-якому наступному звітному періоді, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН згідно з п. 201.16 ст. 201 Кодексу перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з пп. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Кодексу.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
64068 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно