Подпишитесь!


  • Щодо деяких питань ведення обліку доходів та витрат фізичними особами - підприємцями, які сплачують податки за загальною системою оподаткування, у зв’язку з поверненням товарів(лист ДФС від 13.02.2018 р. № 594/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Щодо деяких питань ведення обліку доходів та витрат фізичними особами - підприємцями, які сплачують податки за загальною системою оподаткування, у зв’язку з поверненням товарів(лист ДФС від 13.02.2018 р. № 594/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.02.2018 р. № 594/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула Ваші звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо деяких питань ведення обліку доходів та витрат фізичними особами - підприємцями, які сплачують податки за загальною системою оподаткування, у зв’язку з поверненням товарів та, з урахуванням вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування встановлено ст. 177 Кодексу.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця (п. 177.2 ст. 177 Кодексу).

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Кодексу фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - Книга), та Порядок її ведення (далі - Порядок) затверджено Наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. N 481.

Відповідно до пп. 2) п. 6 Порядку у графі 2 Книги відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

У графі 3 Книги вказується сума повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) та/або повернутої передплати (пп. 3) п. 6 Порядку).

При цьому загальна сума отриманого доходу, яка підлягає декларуванню, розраховується як різниця між отриманим доходом від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності (графа 2 Книги) та сумою повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) (графа 3 Книги) та зазначається у графі 4 Книги.

Враховуючи викладене, доходом фізичної особи - підприємця, яка перебуває на загальній системі оподаткування, вважається отримана виручка у грошовій та негрошовій формах. Зменшення загальної суми отриманого доходу, яка підлягає декларуванню, можливо лише на суму повернутих коштів за товари (роботи та послуги) та/або повернутої передплати.

Отже, зменшення суми доходу, яка підлягає декларуванню фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування, на суму повернутих товарів без фактичного повернення покупцю грошових коштів нормами податкового законодавства не передбачено.

Разом з цим звертаємо увагу, оскільки відповідно до звернення Ви не плануєте використовувати повернуті товари в господарській діяльності, то сума, сплачена постачальнику при їх отримані, не може бути віднесена до складу витрат відповідно до вимог пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 Кодексу.

Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд