Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо формування статутного капіталу господарського товариства (лист ДФС від 19.10.2017 р. № 2299/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Щодо формування статутного капіталу господарського товариства (лист ДФС від 19.10.2017 р. № 2299/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.10.2017 р. № 2299/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист і повідомляє, що з питання формування статутного капіталу господарського товариства слід керуватись роз’ясненням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, надісланим листом від 13.03.2017 р. N 3211-13/7868-03.

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено різниць щодо коригування фінансового результату до оподаткування по операціях із здійснення внесків до статутного капіталу підприємства, а також курсових різниць.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Щодо формування статутного капіталу господарського товариства та оподаткування ПДВ операцій із внесення нерезидентом до статутного капіталу резидента України грошового права вимоги в обмін на корпоративні права (частки у статутному капіталі).

З питання можливості формування статутного капіталу господарського товариства, у зазначеному у зверненні випадку, вважаємо за доцільне запропонувати ТОВ звернутися за роз'ясненням до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує, зокрема формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, державну промислову політику, державну інвестиційну політику, державну зовнішньоекономічну політику, державну політику у сфері розвитку підприємництва.

Щодо порядку оподаткування ПДВ операції із внесення нерезидентом до статутного капіталу резидента України грошового права вимоги в обмін на корпоративні права (частки у статутному капіталі) повідомляємо, що відповідь на порушене питання буде надано лише після отримання ТОВ відповідного роз’яснення від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо правомірності здійснення такої операції.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
113240 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно