Подпишитесь!


  • Щодо коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток на курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку кредиторської заборгованості в іноземній валюті перед засновником – нерезидентом за вилучену частку у статутному капіталі товариства (лист ДФС від 31.03.2017 р. № 6605/6/99-99-15-02-02-15)

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток на курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку кредиторської заборгованості в іноземній валюті перед засновником – нерезидентом за вилучену частку у статутному капіталі товариства (лист ДФС від 31.03.2017 р. № 6605/6/99-99-15-02-02-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.03.2017 р. № 6605/6/99-99-15-02-02-15

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток на курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку кредиторської заборгованості в іноземній валюті перед засновником – нерезидентом за вилучену частку у статутному капіталі товариства, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до ПКУ.

Розділом ІІІ „Податок на прибуток підприємств” ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по курсових різницях, що виникають по заборгованості в іноземній валюті.

Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд