Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо коригування податкового кредиту, сформованого на підставі отриманої митної декларації, у разі списання кредиторської заборгованості, яка виникла при імпорті товарів, розрахунки з постачальником - нерезидентом за які не проведено та за якою минув термін позовної давності (лист ДФС від 27.12.2017 р. № 3173/6/99-95-42-03-15/ІПК)

Щодо коригування податкового кредиту, сформованого на підставі отриманої митної декларації, у разі списання кредиторської заборгованості, яка виникла при імпорті товарів, розрахунки з постачальником - нерезидентом за які не проведено та за якою минув термін позовної давності (лист ДФС від 27.12.2017 р. № 3173/6/99-95-42-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.12.2017 р. № 3173/6/99-95-42-03-15/ІПК

Щодо коригування податкового кредиту

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо коригування податкового кредиту, сформованого на підставі отриманої митної декларації, у разі списання кредиторської заборгованості, яка виникла при імпорті товарів, розрахунки з постачальником - нерезидентом за які не проведено та за якою минув термін позовної давності, і повідомляє таке.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку зокрема, з ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 198.2 ст. 198 Кодексу).

Відповідно до п. 187.8 ст. 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов`язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Випадки, коли податковий кредит підлягає коригуванню, визначені п. 192.1 ст. 192 Кодексу.

Враховуючи те, що при списанні кредиторської заборгованості, яка виникла при імпорті товарів, розрахунки з постачальником - нерезидентом за які не проведено, не змінюється сума компенсації вартості товарів та не відбувається повернення сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів, то підстав для коригування податкового кредиту, сформованого на підставі отриманої митної декларації, не виникає.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться