Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо можливості складання та реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, складених сільськогосподарськими товаровиробниками у період дії спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства на отримані від покупців аванси за сільськогосподарську продукцію (лист ДФС від 16.11.2017 р. № 2640/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо можливості складання та реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, складених сільськогосподарськими товаровиробниками у період дії спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства на отримані від покупців аванси за сільськогосподарську продукцію (лист ДФС від 16.11.2017 р. № 2640/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.11.2017 р. № 2640/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) розрахунків коригування до податкових накладних, складених сільськогосподарськими товаровиробниками у період дії спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства на отримані від покупців аванси за сільськогосподарську продукцію, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, у сільськогосподарських товаровиробників виникла необхідність скласти розрахунки коригування до податкових накладних, що були складені до 1 січня 2017 року за отриманими авансами та зареєстровані в ЄРПН за формою, чинною на дату такої реєстрації (яка не передбачала зазначення коду виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника), в межах спеціального режиму оподаткування, який діяв відповідно до статті 209 ПКУ (з кодом "2" після знаку дробу в другій частині номера податкової накладної).

Порядок та умови надання податкових консультацій визначено главою 3 ПКУ.

Відповідно до пункту 52.1 статті 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Згідно з підпунктом 14.1.172і пункту 14.1 статті 14 ПКУ індивідуальна податкова консультація - роз'яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.

При цьому пунктом 52.2 статті 52 ПКУ визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Разом з цим інформуємо, що відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX "Прикінцеві положення" ПКУ з 1 січня 2017 року стаття 209 ПКУ, яка регламентувала дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, втратила чинність.

З урахуванням вказаних змін передбачено, зокрема:

скасування реєстрації суб'єктів спеціального режиму оподаткування та переведення їх на загальну систему оподаткування;

закриття рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, які були додатково відкриті сільськогосподарським товаровиробникам;

обмеження терміну реєстрації податкових накладних, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спеціального режиму оподаткування.

Пунктом 49 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ встановлено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених платниками - сільськогосподарськими підприємствами, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 ПКУ, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року.

Реєстрація зазначених в абзаці першому цього пункту податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням строку, визначеного абзацом першим цього пункту.

Отже, ПКУ не передбачено можливості реєстрації в ЄРПН після 15 січня 2017 року розрахунку коригування до податкової накладної, складеної у 2015 році в межах спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям