Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо можливості укладання договору про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування до досягнення 16-річного віку для зарахування страхового стажу за зазначений період (лист ДФС від 23.11.2017 р. № 2688/К/99-99-13-02-01-14/ІПК )

Щодо можливості укладання договору про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування до досягнення 16-річного віку для зарахування страхового стажу за зазначений період (лист ДФС від 23.11.2017 р. № 2688/К/99-99-13-02-01-14/ІПК )

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.11.2017 р. № 2688/К/99-99-13-02-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит щодо можливості укладання договору про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі - Договір) до досягнення 16-річного віку для зарахування страхового стажу за зазначений період, і в межах компетенції повідомляє таке.

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) регулюється виключно Законом України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).

Особи, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, відповідно до пункту 15 частини першої статті 4 Закону N 2464, визначені платниками єдиного внеску.

Абзацом п'ятим частини першої статті 10 Закону N 2464 встановлено, що особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

При цьому, Законом N 2464 передбачено одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року, яку можна здійснювати за окремим договором (абзац перший частини п'ятої статті 10 Закону N 2464).

Отже, Законом N 2464 встановлено вікове обмеження щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та відповідно періоду з якого така особа може підлягати такому страхуванню.

З огляду на зазначене, участь фізичних осіб у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні, які не досягли 16-річного віку чинним законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування не передбачена.

Водночас повідомляємо, що відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року N 280 (далі - Положення) встановлено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (пункту 3 Положення) та здійснення контролю, зокрема, за призначенням пенсій, (абзац п’ятий підпункту шостого пункту 4 Положення).

Враховуючи викладене, питання щодо зарахування страхового стажу знаходиться в правовому полі Пенсійного фонду України.

Крім того, повідомляємо, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям