Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо необхідності доплати акцизного податку, на суму різниці у ставках, при повторній реалізації виробником продукції поверненої покупцем з причин не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції) (лист ДФС від 26.07.2017 р. № 1364/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо необхідності доплати акцизного податку, на суму різниці у ставках, при повторній реалізації виробником продукції поверненої покупцем з причин не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції) (лист ДФС від 26.07.2017 р. № 1364/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 26.07.2017 р. № 1364/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Щодо необхідності доплати акцизного податку, на суму різниці у ставках, при повторній реалізації виробником продукції поверненої покупцем з причин не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції)

Як зазначено у зверненні, Товариство є виробником алкогольних напоїв. Відповідно до умов договорів поставки підакцизної продукції повернення Товариству якісної продукції може здійснюватись і з причин не пов’язаних з якістю продукції. Таке повернення та подальша реалізація підакцизної продукції здійснюється як до зміни ставок акцизного податку так і після їх зміни.

Згідно з п. 217.1 ст. 217 Кодексу суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань.

Відповідно до пп. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, згідно з п. 216.1 ст. 216 Кодексу, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у ст.ст. 225 та 229 Кодексу.

Коригування платником податків податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку передбачено лише п. 217.5 ст. 217 Кодексу у разі повного або часткового повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), вироблених (виготовлених) на митній території України, продавцю для усунення недоліків товару (продукції) або його знищення (переробки) у зв’язку з неможливістю усунення таких недоліків.

Отже, у разі повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), з причин не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку не проводиться.

Доплата акцизного податку на суму різниць у ставках (у разі їх зміни) при повторній реалізації Товариством повернутої якісної підакцизної продукції, з якої було сплачено акцизний податок при першій її реалізації (відвантаженні), чинними нормами Кодексу не передбачена.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
44783 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти