Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку та формування витрат при придбанні паливно-мастильних матеріалів, при здійсненні операцій з перевезення вантажів стороннім організаціям (лист ДФС від 06.10.2017 р. № 2169/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку та формування витрат при придбанні паливно-мастильних матеріалів, при здійсненні операцій з перевезення вантажів стороннім організаціям (лист ДФС від 06.10.2017 р. № 2169/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.10.2017 р. № 2169/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку та формування витрат при придбанні паливно-мастильних матеріалів, при здійсненні операцій з перевезення вантажів стороннім організаціям в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Підприємство зазначає, що планує надавати послуги по перевезенню речей (вантажів) стороннім організаціям, використовуючи власні паливно-мастильні матеріали.

Взаємовідносини, які виникають про наданні транспортних послуг, регулюються нормами глави 64 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) та глави 32 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) у відповідності до яких перевізник та заказник повинні укласти договір перевезення.

Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в України, затверджені наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 року N 363, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 р. за N 128/2568, визначають права, обов’язки і відповідальність власників автомобільного транспорту - Перевізників та вантажовідправників і вантажоодержувачів - Замовників.

Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку

Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, що реалізує пальне.

Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (підпункт 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Суб’єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені абзацом другим підпункту 14.1.212 пункту 14.1. статті 14 Кодексу, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу є платником акцизного податку.

Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Враховуючи надану у зверненні інформацію, у разі якщо Підприємство придбає пальне і використовує його виключно у власній господарській діяльності (зокрема, надання власним транспортним засобом послуг по перевезенню речей (вантажів) стороннім організаціям) для заправки власних транспортних засобів, обов’язок реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу не виникатиме, оскільки така операція не є реалізацією пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Разом з цим повідомляємо, у разі якщо Підприємство планує здійснювати операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим особам чи будь-які інші операції з пальним на митній території України, які перелічені в абзаці другому пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то до початку здійснення таких операцій воно повинно зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні на такі обсяги реалізації, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, зареєструвавши накладні в Єдиному реєстрі акцизних накладних згідно з п. 231.1 ст. 231 Кодексу.

Щодо формування витрат при придбанні паливно-мастильних матеріалів, при здійсненні операцій з перевезення вантажів стороннім організаціям

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях з придбання паливно-мастильних матеріалів при перевезенні вантажів стороннім організаціям.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно- правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Варто зазначити, що у разі необхідності для надання відповідно до вимог статті 52 Кодексу повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації щодо оподаткування Господарство має право повторно звернутися до контролюючого органу з детальним описом суті здійснюваних операцій та наданням копії відповідних документів щодо таких операцій.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
63695 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти