<-- -->
Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні операцій з передачі Товариством смарт-карток на власне паливо перевізнику на виконання умов договору перевезення вантажів, а також обов’язку складання і реєстрації при здійсненні зазначених операції акцизних накладних в ЄРАН, подання декларації акцизного податку (лист ДФС від 01.02.2018 р. № 379/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні операцій з передачі Товариством смарт-карток на власне паливо перевізнику на виконання умов договору перевезення вантажів, а також обов’язку складання і реєстрації при здійсненні зазначених операції акцизних накладних в ЄРАН, подання декларації акцизного податку (лист ДФС від 01.02.2018 р. № 379/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.02.2018 р. № 379/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні операцій з передачі Товариством смарт-карток на власне паливо перевізнику на виконання умов договору перевезення вантажів, а також обов’язку складання і реєстрації при здійсненні зазначених операції акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН), подання декларації акцизного податку та повідомляє.

У зверненні Товариство зазначає, що має намір укласти договір перевезення вантажів автомобільним транспортом з фізичною особою - підприємцем, відповідно до умов якого Товариство як замовник послуги перевезення забезпечує перевізника паливно-мастильними матеріалами шляхом передачі смарт-картки на власне паливо перевізнику. Перевізник отримує пальне за даною смарт-карткою через мережу АЗС. Товариство уклало договір поставки нафтопродуктів через мережу АЗС з ТОВ (постачальник пального) по смарт-карткам. Також Товариство зазначає, що не здійснює операцій з фізичного відпуску (відвантаження) пального, немає власних АЗС та місць зберігання пального.

Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Реалізацією пального для цілей розділу VI Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (абзац другий підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Смарт-картка є засобом розрахунку за паливно-мастильні матеріали, що споживаються. Це пластикова картка з мікропроцесором, засіб зберігання інформації про кількість і асортимент отриманих та оплачених покупцем нафтопродуктів, які можуть бути відпущені на АЗС, що дає можливість здійснювати операції з відпуску палива пред’явникові картки, а також фіксувати зазначену операцію безпосередньо на АЗС.

Вимоги щодо обігу, використання (видачі водіям тощо) та зберігання платіжних паливних карток (у т.ч. смарт-карток) і талонів встановлюються договором про відпуск палива і паливно-мастильних матеріалів за паливними картками між покупцем і продавцем. Смарт-картка (паливна картка, талони тощо) передаються на підприємство за актом приймання-передачі після оплати вартості згідно з умовами договору. Підтвердженням факту отримання пального можуть бути видаткові документи або чеки терміналів, що формуються безпосередньо в момент фактичного отримання пального з АЗС.

Пунктом 44.1 статті 44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Отже, у разі, якщо за даними первинних документів Товариство здійснює операції з отримання від постачальника (АЗС) та реалізації (відвантаження, передачі) перевізнику паливно-мастильних матеріалів з отриманням (наданням) до видаткових накладних на паливо смарт-карток на пальне, у цьому випадку Товариство є платником акцизного податку в розумінні пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.

З огляду на те, що смарт-картки на пальне підтверджують право їх власника на отримання на АЗС нафтопродукту, реалізація (передача) смарт- картки є за своєю суттю продажем пального.

Об’єкт оподаткування акцизним податком при цьому відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу виникатиме у разі, якщо обсяги відпущеного пального за смарт-картками на пальне перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку (постачальника), за які сплачено акцизний податок.

Щодо необхідності складання і реєстрації Товариством акцизних накладних та подання декларації акцизного податку

Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст. 212 Кодексу (п. 231.4 ст. 231 Кодексу).

Введена з 1 березня 2016 року акцизна накладна є обов’язковим електронним документом, який складається особами, які визначені платниками акцизного податку при всіх операціях реалізації пального на внутрішньому ринку та реєструється у ЄРАН.

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Крім того, згідно з п. 49.21 ст. 49 Кодексу платники, визначені у пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу (тобто особи, які реалізують пальне), зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Платник акцизного податку з реалізації пального обов’язково подає до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку, декларацію акцизного податку за кожний звітний період, у якій відображаються всі обсяги отриманого та реалізованого (у тому числі за допомогою смарт-карток) пального навіть за відсутності об’єкта оподаткування у звітному періоді.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів, зокрема укладеного договору з постачальником пального (АЗС), договору перевезення вантажу з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій, а також первинних документів, які стосуються передачі Товариством смарт-карток на пальне для отримання перевізником паливно-мастильних матеріалів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления