Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо необхідності складання акцизних накладних при здійсненні продажу, поставки палива за допомогою паливних карток, талонів (лист ДФС від 07.09.2017 р. № 1862/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Щодо необхідності складання акцизних накладних при здійсненні продажу, поставки палива за допомогою паливних карток, талонів (лист ДФС від 07.09.2017 р. № 1862/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.09.2017 р. № 1862/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності складання акцизних накладних при здійсненні продажу, поставки палива за допомогою паливних карток, талонів та, з урахуванням вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа яка реалізує пальне.

Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (абзац другий пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Суб’єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платником акцизного податку.

Відповідно до звернення одним з видів Вашої діяльності є діяльність із продажу та поставки палива покупцям за допомогою паливних карток, талонів, інших засобів ідентифікації покупців згідно з відповідними договорами. Також зазначено, що фізичний відпуск пального здійснюють інші суб’єкти - оператори відповідних автозаправних комплексів. Водночас у зверненні не викладені фактичні обставини здійснюваних операцій, у тому числі не зазначено предмет та умови договорів, а також зміст первинних документів, пов’язаних зі здійсненням вказаних операцій.

Пунктом 44.1 ст. 44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-ХIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (зі змінами) (далі - Закон N 996) первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Одним з основних реквізитів первинних документів є зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (п. 2 ст. 9 Закону N 996).

Отже, у разі, якщо відповідно до умов договорів та даних первинних документів фізична особа - підприємець здійснює операції з отримання від постачальників та реалізацію палива покупцям за допомогою паливних карток та талонів на пальне, які отримуються та/або надаються до видаткових накладних на паливо, у цьому випадку фізична особа – підприємець здійснює реалізацію пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу і є платником акцизного податку відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.

При цьому згідно з п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

У разі, якщо фізична особа - підприємець здійснює операції лише з паливними картками та/або талонами на пальне, без реалізації пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, при цьому договори постачання передбачають постачання паливних карток (талонів) як торгівельної послуги на отримання палива, то за такими операціями у платника не виникає обов’язку щодо складання акцизних накладних.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно