Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо необхідності складання Товариством акцизних накладних на обсяги пального, використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених ст. 229 ПКУ (лист ДФС від 25.10.2017 р. № 2385/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо необхідності складання Товариством акцизних накладних на обсяги пального, використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених ст. 229 ПКУ (лист ДФС від 25.10.2017 р. № 2385/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 25.10.2017 р. № 2385/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо необхідності складання Товариством акцизних накладних на обсяги пального, використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу, та повідомляє.

Як зазначено у зверненнях, Товариство є платником акцизного податку з реалізації пального та здійснює виробництво бензолу сирого кам’яновугільного (код 2707 10 90 00 згідно з УКТ ЗЕД). Вироблений бензол сирий кам’яновугільний Товариство реалізує на експорт або самостійно здійснює його переробку, тобто використовує як сировину для хімічної промисловості для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу. Крім того, Товариство здійснює придбання бензолу сирого кам’яновугільного від третіх осіб за договором купівлі-продажу для подальшого його використання також у виробництві непідакцизної продукції.

Щодо необхідності складання Товариством акцизних накладних на обсяги пального, використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу

Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст. 212 Кодексу (п. 231.4 ст. 231 Кодексу).

Запроваджена з 1 березня 2016 року система електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП) дає можливість контролювати в автоматичному режимі здійснення платником податку операцій обігу та реалізації пального всередині країни, а введена акцизна накладна є обов’язковим електронним документом, який складається особами, які визначені платниками акцизного податку при всіх операціях реалізації пального на внутрішньому ринку та реєструється у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН).

Статтею 231 Кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН.

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Законом України від 21 грудня 2016 року N 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" з 1 січня 2017 року передбачені окремі законодавчі зміни у частині акцизного податку. Зокрема, змінами, внесеними до п. 231.1 ст. 231 Кодексу уточнено випадки, в яких акцизні накладні обов’язково складаються платниками податку.

Так платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, зокрема, використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу (абзац другий п. 231.1 ст. 231 Кодексу).

Отже, Товариство як зареєстрований платник акцизного податку з реалізації пального на всі обсяги реалізованого (витраченого) пального, у т.ч. використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу, зобов’язане складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого (витраченого) пального та зареєструвати її в ЄРАН.

Водночас повідомляємо, що для пального, яке відвантажується на умовах, встановлених ст. 229 Кодексу, нормами Кодексу передбачено, що акцизні накладні можуть бути виписані в межах ліміту квот, встановлених Кабінетом Міністрів України для отримувачів такого пального (п. 232.3 ст. 232 Кодексу).

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального та форма акцизної накладної та розрахунку коригування акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 р. N 218 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2017 р. N 452) (далі - Порядок N 218).

Пунктом 4 розділу II Порядку N 218 визначені типи причин, коли акцизна накладна не надається отримувачу пального, які зазначаються у верхній лівій частині вказаної акцизної накладної, серед яких є тип "2" - пальне відвантажується на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу.

При цьому, з метою здійснення контролю за використанням пільгового пального в межах ліміту квот отримувачів такого пального в акцизній накладній з типом причини "2" особа - отримувач пального зазначається обов’язково відповідно до переліку підприємств, яким надано квоти на підакцизну продукцію, що ввозиться чи відвантажується відповідно до ст. 229 Кодексу (абз. 3 п. 6 розділу II Порядку N 218).

Щодо врахування Товариством у СЕАРП обсягів виробленого бензолу сирого кам’яновугільного, який використовується у подальшому для переробки

Порядок електронного адміністрування реалізації пального затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 113 (далі - Порядок N 113).

Відповідно до п. 232.3 ст. 232 Кодексу та пункту 30 Порядку N 113 встановлено, що платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД (ΣАНакл), обчислений за визначеною формулою.

У зазначеній формулі враховується, зокрема, загальний обсяг пального за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в ЄРАН, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, а також загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в СЕАРП заявками на поповнення обсягу залишку пального.

У разі, коли виникає потреба поповнити обсяги залишку пального в СЕАРП, платник податку складає заявку на поповнення обсягів залишку пального у порядку, визначеному п. 232.4 ст. 232 Кодексу.

Відповідно до пп. "з" пп. 232.4.1 п. 232.4 ст. 232 Кодексу у заявках на поповнення обсягу залишку пального сума акцизного податку не вказується, тобто для такого пального сума акцизного податку не є обов’язковим реквізитом такої заявки і, відповідно, не потребує попереднього перерахування суми цього податку до бюджету.

Порядок заповнення заявки на поповнення (коригування) залишку пального, зокрема для пального, що відвантажується на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу визначено розділом IV Порядку N 218.

При складанні заявки на поповнення (коригування) залишку пального, що відвантажується на умовах, встановлених ст. 229 Кодексу, у верхній лівій частині заявки проставляється тип причини "1". У вказаних заявках на поповнення обсягу залишку пального у графах, де зазначається інформація щодо суми акцизного податку сума акцизного податку не вказується, а зазначається цифра "0", тобто попереднього перерахування суми податку до бюджету при цьому не потребується.

Водночас інформуємо, що для визначення обсягів пального, на яке платник податку має право зареєструвати акцизні накладні / розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН на відвантаження на умовах, встановлених ст. 229 Кодексу, Товариство може сформувати відповідний запит за формою J1312701.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям