Подпишитесь!


  • Щодо необхідності сплати акцизного податку при здійсненні операцій з вивезення (експорту) підакцизної продукції за межі митної території України (лист ДФС від 29.01.2018 р. № 301/6/99-99-15-03-03-15ІПК)

Щодо необхідності сплати акцизного податку при здійсненні операцій з вивезення (експорту) підакцизної продукції за межі митної території України (лист ДФС від 29.01.2018 р. № 301/6/99-99-15-03-03-15ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.01.2018 р. № 301/6/99-99-15-03-03-15ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо необхідності сплати акцизного податку при здійсненні операцій з вивезення (експорту) підакцизної продукції за межі митної території України та повідомляє.

За даними реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Товариство є платником акцизного податку з реалізації пального.

У зверненні Товариство зазначає, що планує здійснювати операції з вивезення (експорту) підакцизної продукції за межі митної території України.

Пунктом 213.2 ст. 213 Кодексу визначено переліки операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню акцизним податком.

Так, відповідно до пп. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу вивезення (експорт) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України є операцією, яка не підлягає оподаткуванню акцизним податком. Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.

Отже, якщо Товариство здійснює вивезення (експорт) підакцизних товарів (продукції) за межі митної території України, то зазначені операції не підлягають оподаткуванню акцизним податком відповідно до пп. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу. При цьому, мають бути виконані вимоги, зазначені у абзаці другому пп. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу щодо підтвердження Товариством того, що підакцизні товари (продукція) є дійсно вивезеними (експортованими).

Також повідомляємо, що операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України включені до "Довідника інших податкових пільг", який щоквартально формується та розміщується на сервері ДФС (код пільги "14020030").

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом - платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 30.6 ст. 30 Кодексу).

Пунктом 1 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1233 (далі - Порядок), визначено, що цей Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Кодексу не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.

Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг за встановленою Порядком формою (п. 2 Порядку).

Звіт подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається (п. 3 Порядку).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд