Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо обов’язку зі сплати акцизного податку за операцією фізичного відпуску з власної автозаправної станції паливно-мастильних матеріалів для заправки техніки третіх осіб, залученої на умовах договору оренди (лист ДФС від 19.06.2017 р. № 727/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо обов’язку зі сплати акцизного податку за операцією фізичного відпуску з власної автозаправної станції паливно-мастильних матеріалів для заправки техніки третіх осіб, залученої на умовах договору оренди (лист ДФС від 19.06.2017 р. № 727/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.06.2017 р. № 727/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо обов’язку зі сплати акцизного податку за операцією фізичного відпуску з власної автозаправної станції паливно-мастильних матеріалів для заправки техніки третіх осіб, залученої на умовах договору оренди, і повідомляє.

У зверненні Товариство зазначає, що має власну автозаправну станцію, через яку здійснює фізичний відпуск паливно-мастильних матеріалів та заправляє ними орендовану техніку (з власним персоналом або з персоналом орендодавця).

Законом України від 20 грудня 2016 року N 1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" скасовано роздрібний акцизний податок з реалізації пального шляхом включення його до основної ставки акцизного податку на пальне, встановленої пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу. При цьому норми Кодексу щодо фізичного відпуску пального через АЗС або АЗГС виключено.

Отже, з 01.01.2017 р. операції з реалізації (фізичного відпуску суб’єктами господарювання) з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції пального не є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Таким чином, за операціями з фізичного відпуску паливно-мастильних матеріалів через власну автозаправну станцію Товариство не є платником акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Варто зазначити, що Товариство не надало документального підтвердження наміру здійснення операцій з оренди техніки (з персоналом орендодавця або з власним персоналом). Наявність копій зазначених договорів оренди техніки уможливить надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації.

Разом з цим, якщо Товариство орендує техніку за договором оренди, прийняло її у користування за актом прийому-передачі та здійснює заправку зазначеної техніки власним пальним, зазначаємо таке.

Відносини на умовах договору оренди регулюються нормами Господарського кодексу України (далі - ГКУ).

Так, відповідно до ст. 283 ГКУ за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Статтею 284 ГКУ визначено істотні умови договору оренди, якими є: об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу.

Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Реалізація пального для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 л (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Отже, оскільки у випадку оренди техніки, як з власним персоналом, так і з персоналом орендодавця, Товариство використовує пальне виключно для власних потреб, а саме для заправки техніки, яка на певний строк надана йому у користування на умовах договору оренди, то такі операції не є реалізацією пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу. За зазначеними операціями об’єкт оподаткування акцизним податком відсутній, обов’язок зі сплати акцизного податку за цими операціями у Товариства не виникатиме.

Разом з цим повідомляємо, якщо Товариство планує здійснювати операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим особам чи здійснення будь-яких інших операцій з пальним на митній території України, які перелічені в абзаці другому пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то до початку здійснення таких операцій воно повинно зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

При цьому об’єкт оподаткування акцизним податком виникатиме тільки у випадку перевищення обсягу реалізованого (витраченого) пального над обсягом отриманого пального від інших платників акцизного податку, з яких сплачено акцизний податок (пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
25974 34
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд