Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо оподаткування окремих видів доходів (лист ДФС від 05.01.2018 р. № 71/П/99-99-13-02-03-14/ІПК)

Щодо оподаткування окремих видів доходів (лист ДФС від 05.01.2018 р. № 71/П/99-99-13-02-03-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.01.2018 р. № 71/П/99-99-13-02-03-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування окремих видів доходів та повідомляє, що відповідь надається згідно з нормами, які діяли у 2002 році.

Відповідно до ст. 524 Цивільного кодексу Української РСР (далі - ЦКУ) спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.

Згідно зі ст. 548 ЦКУ прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

Спадкоємці, закликані до спадкоємства, можуть одержати в державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини свідоцтво про право на спадщину (ст. 560 ЦКУ).

Оподаткування доходів громадян у 2002 році здійснювалося відповідно до положень Декрету Кабінету Міністрів України від 20.12.1992 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (далі - Декрет).

Згідно зі ст. 1 Декрету платниками прибуткового податку (суб'єктами оподаткування) в Україні є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (надалі - громадяни) як ті, що мають, так і ті, що не мають постійного місця проживання в Україні.

Відповідно до ст. 2 Декрету об'єктом оподаткування у громадян, які мають постійне місце проживання в Україні, є сукупний оподатковуваний дохід за календарний рік (що складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів), отриманий з різних джерел як на території України, так і за її межами. При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховуються доходи, отримані як у натуральній формі, так і в грошовій (національній або іноземній валюті).

Особливості оподаткування доходів, отриманих громадянами, викладено у відповідних розділах Декрету.

Статтею 5 Декрету та п. 5 Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.1993 р. N 12, визначено перелік сум виплат та інших доходів, що не включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян.

Підпунктом "ж" п. 1 ст. 5 Декрету встановлено, що до сукупного оподатковуваного доходу, отриманого громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми, отримані внаслідок успадкування і дарування, за винятком сум авторської винагороди, одержуваних неодноразово спадкоємцями (правонаступниками) авторів творів науки, літератури і мистецтва, а також відкриттів, винаходів та промислових зразків.

Зазначені грошові суми не включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян у разі підтвердження ними успадкованої чи подарованої суми відповідними документами, у т. ч. нотаріально оформленими (свідоцтво про право на спадщину, нотаріально посвідчений договір дарування тощо).

З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства в частині оподаткування доходів, отриманих фізичною особою в результаті прийняття спадщини, необхідно детально вивчити документи (матеріали), які стосуються цієї справи.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться