<-- -->
Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо оподаткування окремих видів доходів (лист ДФС від 05.01.2018 р. № 71/П/99-99-13-02-03-14/ІПК)

Щодо оподаткування окремих видів доходів (лист ДФС від 05.01.2018 р. № 71/П/99-99-13-02-03-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.01.2018 р. № 71/П/99-99-13-02-03-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування окремих видів доходів та повідомляє, що відповідь надається згідно з нормами, які діяли у 2002 році.

Відповідно до ст. 524 Цивільного кодексу Української РСР (далі - ЦКУ) спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.

Згідно зі ст. 548 ЦКУ прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

Спадкоємці, закликані до спадкоємства, можуть одержати в державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини свідоцтво про право на спадщину (ст. 560 ЦКУ).

Оподаткування доходів громадян у 2002 році здійснювалося відповідно до положень Декрету Кабінету Міністрів України від 20.12.1992 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (далі - Декрет).

Згідно зі ст. 1 Декрету платниками прибуткового податку (суб'єктами оподаткування) в Україні є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (надалі - громадяни) як ті, що мають, так і ті, що не мають постійного місця проживання в Україні.

Відповідно до ст. 2 Декрету об'єктом оподаткування у громадян, які мають постійне місце проживання в Україні, є сукупний оподатковуваний дохід за календарний рік (що складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів), отриманий з різних джерел як на території України, так і за її межами. При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховуються доходи, отримані як у натуральній формі, так і в грошовій (національній або іноземній валюті).

Особливості оподаткування доходів, отриманих громадянами, викладено у відповідних розділах Декрету.

Статтею 5 Декрету та п. 5 Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.1993 р. N 12, визначено перелік сум виплат та інших доходів, що не включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян.

Підпунктом "ж" п. 1 ст. 5 Декрету встановлено, що до сукупного оподатковуваного доходу, отриманого громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми, отримані внаслідок успадкування і дарування, за винятком сум авторської винагороди, одержуваних неодноразово спадкоємцями (правонаступниками) авторів творів науки, літератури і мистецтва, а також відкриттів, винаходів та промислових зразків.

Зазначені грошові суми не включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян у разі підтвердження ними успадкованої чи подарованої суми відповідними документами, у т. ч. нотаріально оформленими (свідоцтво про право на спадщину, нотаріально посвідчений договір дарування тощо).

З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства в частині оподаткування доходів, отриманих фізичною особою в результаті прийняття спадщини, необхідно детально вивчити документи (матеріали), які стосуються цієї справи.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления