Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу у вигляді грошової компенсації, яка виплачується членам сімей загиблих військовослужбовців, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції та потребували поліпшення житлових умов, для відшкодування вартості самостійно придбаного ними нерухомого майна (житла) (лист ДФС від 18.05.2017 р. № 250/5/99-99-13-02-03-16/ІПК)

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу у вигляді грошової компенсації, яка виплачується членам сімей загиблих військовослужбовців, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції та потребували поліпшення житлових умов, для відшкодування вартості самостійно придбаного ними нерухомого майна (житла) (лист ДФС від 18.05.2017 р. № 250/5/99-99-13-02-03-16/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.05.2017 р. № 250/5/99-99-13-02-03-16/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу у вигляді грошової компенсації, яка виплачується членам сімей загиблих військовослужбовців, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції та потребували поліпшення житлових умов, для відшкодування вартості самостійно придбаного ними нерухомого майна (житла) і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до п. 1 ст. 16 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон N 280) органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність згідно із законом.

До виключної компетенції обласних рад відноситься затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідного району, області, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання (п. 16 ст. 43 Закону N 280).

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначені ст. 165 Кодексу.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом (пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Враховуючи викладене, якщо обласна рада на виконання наданих їй Законом N 280 повноважень затверджує програму соціального захисту населення, в якій передбачено за рахунок бюджету виплату грошової компенсації членам сімей загиблих військовослужбовців, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції та потребували поліпшення житлових умов, то сума такої компенсації може бути віднесена до категорії доходу, визначеного пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

 

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия НДФЛ + ВС + ЕСВ = единая отчетность...
196 0
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд