Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Щодо оподаткування виплат перестраховику – нерезиденту, здійснених перестраховим брокером

Щодо оподаткування виплат перестраховику – нерезиденту, здійснених перестраховим брокером   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   №12676/6/99-99-15-02-02-15 від 09.06.2016 р.

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування виплат перестраховику – нерезиденту, здійснених перестраховим брокером, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   Як зазначено в листі, страховики – резиденти перераховують перестрахові премії перестраховим брокерам для подальшого перерахування перестраховикам – нерезидентам.
   
   Згідно зі ст. 15 Закону України від 07 березня 1996 року «Про страхування» перестрахові брокери – це юридичні особи, які здійснюють за винагороду посередницьку діяльність у перестрахуванні від свого імені на підставі брокерської угоди із страховиком, який має потребу у перестрахуванні як перестрахувальник.
   
   Відповідно до п.п. 141.4.5 п. 141.4 ст. 141 Кодексу страховики або інші резиденти, які здійснюють страхові платежі (страхові внески, страхові премії) та страхові виплати (страхові відшкодування) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, у тому числі страхування життя на користь нерезидентів, зобов’язані оподатковувати суми, що перераховуються, таким чином:
   
   у межах договорів із обов’язкових видів страхування, за якими страхові виплати (страхові відшкодування) здійснюються на користь фізичних осіб – нерезидентів, а також за договорами страхування у межах системи міжнародних договорів «Зелена карта», а також за договорами страхування пасажирських перевезень цивільної авіації – за ставкою 0 відсотків;
   
   у межах договорів страхування ризиків за межами України, за якими страхові виплати (страхові відшкодування) здійснюються на користь нерезидентів, крім ризиків, зазначених в абзаці другому цього пункту, – за ставкою 4 відсотки суми, що перераховується, за власний рахунок страховика у момент здійснення перерахування такої суми;
   
   під час укладання договорів страхування або перестрахування ризику безпосередньо із страховиками та перестраховиками-нерезидентами, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких відповідає вимогам, установленим національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (у тому числі через або за посередництвом перестрахових брокерів, які в порядку, визначеному такою національною комісією, підтверджують, що перестрахування здійснено в перестраховика, рейтинг фінансової надійності (стійкості) якого відповідає вимогам, установленим зазначеною національною комісією), – за ставкою 0 відсотків;
   
   в інших випадках, ніж зазначені в абзацах другому – четвертому цього пункту, – за ставкою 12 відсотків суми таких платежів (виплат) за власний рахунок у момент здійснення перерахування таких виплат.
   
   Таким чином, у разі якщо резидент – перестраховий брокер здійснює перерахування страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) у межах договорів перестрахування ризиків на користь перестраховика – нерезидента, то обов’язок оподаткування відповідних сум згідно з п.п. 141.4.5 п. 141.4 ст. 141 Кодексу покладається на такого брокера.

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления