при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо особливостей складання, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних в рамках виконання договору підряду про приєднання до електричних мереж і формування податкового кредиту з ПДВ за такими податковими накладними (лист ДФСУ від 30.08.2016 р. № 14970/5/99-99-15-03-02-16)

Щодо особливостей складання, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних в рамках виконання договору підряду про приєднання до електричних мереж і формування податкового кредиту з ПДВ за такими податковими накладними (лист ДФСУ від 30.08.2016 р. № 14970/5/99-99-15-03-02-16)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.08.2016 р. № 14970/5/99-99-15-03-02-16

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо особливостей складання, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) в рамках виконання договору підряду про приєднання до електричних мереж і формування податкового кредиту з ПДВ за такими податковими накладними та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), у межах своєї компетенції повідомляє.

Незалежно від того, що згідно з умовами договору виконання обов’язку щодо оплати за товари/послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається та реєструється в ЄРПН продавцем товарів/послуг на покупця (отримувача) таких товарів/послуг.

Зважаючи на те, що, згідно з умовами договорів підряду платник не є отримувачем результатів виконаних робіт, законодавчі підстави для складання підрядником - виконавцем податкової накладної та реєстрації її в ЄРПН на платника відсутні. У цьому випадку підрядник - виконавець зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН на замовника, який є отримувачем виконаних робіт (покупцем).

При цьому, оскільки замовником не здійснюється оплата підряднику - виконавцю за виконані роботи, законодавчі підстави для віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту за такою податковою накладною у замовника відсутні.

В. о. заступника Голови

М. В. Продан

Отключить рекламу