Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо питань порядку заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами - підприємцями, які сплачують податки за загальною системою оподаткування (лист ДФС від 08.08.2017 р. № 1535/С/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Щодо питань порядку заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами - підприємцями, які сплачують податки за загальною системою оподаткування (лист ДФС від 08.08.2017 р. № 1535/С/99-99-13-01-02-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.08.2017 р. № 1535/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо питань порядку заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами - підприємцями, які сплачують податки за загальною системою оподаткування, та, з урахуванням вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначено ст. 177 Кодексу.

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать витрати, визначені в пп. 177.4.1 - 177.4.4 ст. 177 ПКУ.

Пунктом 177.10 ст. 177 Кодексу встановлено, що фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. N 481, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.10.2013 р. за N 1686/24218, (далі - Порядок).

Відповідно до п. 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Пунктом 6 Порядку визначено, що у графі 2 Книги "Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності або незалежної професійної діяльності" відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

У графі 6 Книги "Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)" відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня.

Враховуючи викладене, фізичною особою - підприємцем у графі 2 Книги "Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності", відображається отриманий дохід за підсумками дня та одночасно у графі 6 Книги - суму документально підтверджених витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг), отримання доходу від реалізації яких відображено у графі 2 Книги.

Водночас зазначаємо, що відповідно до п. 177.3 ст. 177 Кодексу для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, не включаються до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям