Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо питань, пов’язаних із оподаткуванням податком на додану вартість операцій із надання населенню послуг із електропостачання (лист ДФС від 03.03.2017 р. № 3094/Ж/99-99-15-03-02-14)

Щодо питань, пов’язаних із оподаткуванням податком на додану вартість операцій із надання населенню послуг із електропостачання (лист ДФС від 03.03.2017 р. № 3094/Ж/99-99-15-03-02-14)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.03.2017 р. № 3094/Ж/99-99-15-03-02-14

Про розгляд звернення 

Державна фіскальна служба України розглянула звернення   платника податку щодо питань, пов’язаних із оподаткуванням податком на додану вартість операцій із надання населенню послуг із електропостачання, та повідомляє.

Згідно із пунктом 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом. Зокрема, Кодекс визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Отже, Кодекс є спеціалізованим нормативно – правовим актом у сфері справляння податків і зборів.

Відповідно до статті 9 Кодексу податок на додану вартість є загальнодержавним податком, справляння якого в Україні здійснюється за нормами, встановленими Кодексом.

Податок на додану вартість є податком на споживання і сплачувати його повинні всі споживачі товарів і послуг, незалежно від категорії споживачів (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу споживача.

Діючі на сьогодні норми Кодексу передбачають, що сума податку на додану вартість додається до ціни товарів (послуг).

При цьому платники - суб'єкти господарювання, здійснюючи продаж товарів (послуг), зобов'язані утримувати у споживачів таких товарів (послуг) податок на додану вартість в складі їх вартості та вносити суму податку до бюджету, а покупці, які придбавають товари та споживають послуги (незалежно від того, чи вони є суб'єктами підприємницької діяльності чи ні), здійснюють компенсацію вартості таких товарів і послуг продавцям за цінами разом з податком на додану вартість.

У зазначеному порядку громадяни сплачують податок на додану вартість при купівлі продуктів харчування, одягу, в складі вартості комунальних послуг, електроенергії,  послуг телефонного зв’язку тощо.

Таким чином, виходячи з норм Кодексу, платник податку, зареєстрований відповідно до вимог розділу V Кодексу, включає податок на додану вартість до складу вартості товарів/послуг та сплачує його до бюджету, а покупець/споживач компенсує вартість таких товарів/послуг (у тому числі послуг із електропостачання) продавцю за цінами (з урахуванням податку) в момент їх придбання/споживання та незалежно від категорії покупців/споживачів. 

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
25962 34
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд