Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку формування податкового кредиту за операцією з ввезення у митному режимі імпорту обладнання у зв’язку з його гарантійною заміною без оплати вартості такого обладнання нерезиденту, у тому числі якщо витрати на сплату митних платежів та ПДВ при ввезенні такого обладнання компенсуються нерезидентом (лист ДФС від 28.07.2017 р. № 1421/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку формування податкового кредиту за операцією з ввезення у митному режимі імпорту обладнання у зв’язку з його гарантійною заміною без оплати вартості такого обладнання нерезиденту, у тому числі якщо витрати на сплату митних платежів та ПДВ при ввезенні такого обладнання компенсуються нерезидентом (лист ДФС від 28.07.2017 р. № 1421/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.07.2017 р. № 1421/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку формування податкового кредиту за операцією з ввезення у митному режимі імпорту обладнання у зв’язку з його гарантійною заміною без оплати вартості такого обладнання нерезиденту, у тому числі якщо витрати на сплату митних платежів та ПДВ при ввезенні такого обладнання компенсуються нерезидентом, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, підприємством було придбано у нерезидента обладнання, яке у зв’язку з виявленням дефектів було повернуто постачальнику - нерезиденту (вивезено в митному режимі експорту), та взамін якого таким постачальником - нерезидентом безоплатно було поставлено інше обладнання, яке було ввезене у митному режимі імпорту зі сплатою всіх митних платежів та ПДВ.

Порядок формування податкового кредиту регламентується статтею 198 ПКУ.

Згідно з пунктом 198.1 статті 198 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення, зокрема, операцій із ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ (пункт 198.2 статті 198 ПКУ), яким визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Пунктом 201.12 статті 201 ПКУ визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Таким чином, підставою для віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, що були сплачені при здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України (у тому числі у разі, якщо товар (обладнання) передається постачальником - нерезидентом покупцю - резиденту безоплатно у зв’язку з його гарантійною заміною), є належним чином оформлена митна декларація.

Якщо витрати на сплату митних платежів та ПДВ компенсуються покупцю постачальником - нерезидентом, обов’язку щодо нарахування податкових зобов’язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ у такого покупця не виникає за умови, що такий ввезений товар (обладнання) використовується таким покупцем у межах своєї господарської діяльності в оподатковуваних ПДВ операціях.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям