Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезиденту послуг з реєстрації, сертифікації та ліцензування препаратів (лист ГУ ДФС у м. Києві від 19.01.2017 р. № 1150/10/26-15-12-01-18)

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезиденту послуг з реєстрації, сертифікації та ліцензування препаратів (лист ГУ ДФС у м. Києві від 19.01.2017 р. № 1150/10/26-15-12-01-18)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ

ЛИСТ

від 19.01.2017 р. № 1150/10/26-15-12-01-18

 

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезиденту послуг з реєстрації, сертифікації та ліцензування препаратів, і в межах своїх повноважень повідомляє.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 Кодексу розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг, відповідно до підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

При цьому, пунктами 186.2 - 186.4 статті 186 Кодексу  визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Згідно із пунктом 186.3 статті 186 Кодексу місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб‘єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать, зокрема:

а) надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, а також надання (передача) права на скорочення викидів парникових газів (вуглецевих одиниць).

З інформації, вказаної у листі підприємства, неможливо встановити всі обставини, необхідні для однозначної ідентифікації правовідносин.

Враховуючи вищевказане, оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах документальної перевірки у відповідності до вимог Кодексу.

Слід зазначити, що ст. 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог Кодексу.

Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.

 

Заступник начальника                                            Е.М. Пруднікова      

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться