Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності (лист ДФС від 06.06.2017 р. № 482/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності (лист ДФС від 06.06.2017 р. № 482/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.06.2017 р. № 482/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

За інформацією, наведеною у зверненні, підприємством (далі - експедитор) укладено договір з клієнтом про транспортно-експедиторське обслуговування, згідно з яким експедитор зобов’язується за плату і за рахунок клієнта організувати перевезення вантажів на території України. При цьому експедитором залучено до виконання договору третю особу, яка у зв’язку з виконанням умов договору отримувала державні платні послуги, вартість яких була включена у вартість послуг, наданих такою третьою особою експедитору.

Законом України від 01 липня 2004 року N 1955-ІV "Про транспортно-експедиторську діяльність" транспортно-експедиторська діяльність визначена як підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів.

Учасники транспортно-експедиторської діяльності - клієнти, перевізники, експедитори, транспортні агенти, порти, залізничні станції, об'єднання та спеціалізовані підприємства залізничного, авіаційного, автомобільного, річкового та морського транспорту, митні брокери та інші особи, що виконують роботи (надають послуги) при перевезенні вантажів.

Експедитор - суб'єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.

Клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору.

За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу, а експедитори для виконання доручень клієнтів можуть укладати договори з перевізниками, портами, авіапідприємствами, судноплавними компаніями тощо.

У разі залучення експедитором до виконання його зобов'язань за договором транспортного експедирування іншої особи у відносинах з нею експедитор може виступати від свого імені або від імені клієнта.

Транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором замовнику перевезення вантажів митною територією України - резиденту України, відповідно до підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 та підпункту "ж" пункту 186.3 статті 186 Кодексу є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах за основною ставкою.

Базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику (клієнту).

Платою (винагородою) експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування.

У плату експедитору не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.

Водночас у зверненні зазначено, що вартість послуг експедитора включає в себе суму винагороди експедитора та загальну суму його витрат, що складається з суми оплати послуг третіх осіб, залучених експедитором до виконання договору, та суми зборів (обов’язкових платежів), що сплачуються експедитором при виконанні договору транспортно-експедиторського обслуговування.

Враховуючи зазначене вище, інформації, викладеної у зверненні, недостатньо для надання детальної відповіді на порушені питання, а тому пропонуємо повторно звернутися до ДФС з більш конкретним описом проведених операцій та умов договорів, укладених між клієнтом і експедитором та між експедитором і третьою особою.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться