Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо порядку оподаткування ПДВ та складання і реєстрації в ЄРПН податкових накладних за операціями з отримання організатором аукціону гарантійних внесків від його учасників (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку оподаткування ПДВ та складання і реєстрації в ЄРПН податкових накладних за операціями з отримання організатором аукціону гарантійних внесків від його учасників (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.12.2017 р. № 3242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ та складання і реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкових накладних за операціями з отримання організатором аукціону гарантійних внесків від його учасників, надіслане до ДФС листом Головного управління ДФС у м. Києві, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податку - організатор електронних торгів (аукціону) отримує від учасників такого аукціону гарантійні внески, що забезпечують їх участь у торгах. У разі перемоги учасника у торгах його гарантійний внесок зараховується в рахунок оплати таким учасником комісійної винагороди організатору аукціону. У разі поразки учасника гарантійний внесок після проведення аукціону повертається такому учаснику.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше (перша подія):

дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Враховуючи вищезазначене, операції з отримання організатором електронних торгів від їх учасників гарантійних внесків, що забезпечують участь таких учасників у торгах, не є об’єктом оподаткування ПДВ у розумінні пункту 185.1 статті 185 Кодексу та не змінюють базу оподаткування у організатора таких торгів.

При цьому операції з надання організатором електронних торгів послуг учасникам таких торгів є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку.

Отже, на дату зарахування гарантійного внеску переможця аукціону у рахунок оплати комісійної винагороди його організатору такий організатор аукціону повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ за операцією з постачання послуг та скласти і зареєструвати в ЄРПН у встановлені Кодексом терміни відповідну податкову накладну.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления