Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку оподаткування ПДВ та складання і реєстрації в ЄРПН податкових накладних за операціями з отримання організатором аукціону гарантійних внесків від його учасників (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку оподаткування ПДВ та складання і реєстрації в ЄРПН податкових накладних за операціями з отримання організатором аукціону гарантійних внесків від його учасників (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.12.2017 р. № 3242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ та складання і реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкових накладних за операціями з отримання організатором аукціону гарантійних внесків від його учасників, надіслане до ДФС листом Головного управління ДФС у м. Києві, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податку - організатор електронних торгів (аукціону) отримує від учасників такого аукціону гарантійні внески, що забезпечують їх участь у торгах. У разі перемоги учасника у торгах його гарантійний внесок зараховується в рахунок оплати таким учасником комісійної винагороди організатору аукціону. У разі поразки учасника гарантійний внесок після проведення аукціону повертається такому учаснику.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше (перша подія):

дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Враховуючи вищезазначене, операції з отримання організатором електронних торгів від їх учасників гарантійних внесків, що забезпечують участь таких учасників у торгах, не є об’єктом оподаткування ПДВ у розумінні пункту 185.1 статті 185 Кодексу та не змінюють базу оподаткування у організатора таких торгів.

При цьому операції з надання організатором електронних торгів послуг учасникам таких торгів є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку.

Отже, на дату зарахування гарантійного внеску переможця аукціону у рахунок оплати комісійної винагороди його організатору такий організатор аукціону повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ за операцією з постачання послуг та скласти і зареєструвати в ЄРПН у встановлені Кодексом терміни відповідну податкову накладну.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться