Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку переходу із спрощеної системи оподаткування на загальну систему та добровільної реєстрації платником ПДВ (лист ГУ ДФС у Київській області від 23.05.2017 р. № 304/ІПК/10-36-12-02-11)

Щодо порядку переходу із спрощеної системи оподаткування на загальну систему та добровільної реєстрації платником ПДВ (лист ГУ ДФС у Київській області від 23.05.2017 р. № 304/ІПК/10-36-12-02-11)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.05.2017 р. № 304/ІПК/10-36-12-02-11

Щодо порядку переходу із спрощеної системи оподаткування на загальну систему та добровільної реєстрації платником ПДВ

Реєстрацію платником ПДВ регламентовано Кодексом та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.11.2014 N 1130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за N 1456/26233 (далі - Положення 1130).

Відповідно до підпункту 3.5 розділу 3 Положення 1130, будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою N 1-ПДВ.

Така заява подається особисто керівником або представником юридичної особи - платника до контролюючого органу за місцезнаходженням особи.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника ПДВ, визначені Кодексом та Положенням 1130.

Відповідно до пункту 183.4 статті 183 Кодексу у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексом, у випадках, визначених главою 1 розд. XIV Кодексу, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 статті 181 Кодексу, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексом. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 182.1 статті 182 Кодексу, реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.3 статті 183 Кодексу.

Згідно з пунктом 183.3 статті 183 Кодексу у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним підпунктом 6 пункту 180.1 статті 180 Кодексу, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Статтею 298.2 Кодексу встановлено порядок відмови від спрощеної системи оподаткування.

Так, для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Враховуючи викладене вище, для добровільної відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, та добровільної реєстрації платником податку на додану вартість необхідно одночасно подати заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування та заяву платника податку на додану вартість за формою N 1-ПДВ до контролюючого органу за місцезнаходженням особи не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податків та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

 

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться