Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку реєстрації акцизних накладних у системі електронного адміністрування реалізації пального (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3058/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

Щодо порядку реєстрації акцизних накладних у системі електронного адміністрування реалізації пального (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3058/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.12.2017 р. № 3058/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Про реєстрацію акцизних накладних

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит щодо порядку реєстрації акцизних накладних у системі електронного адміністрування реалізації пального та повідомляє таке.

У зверненні Товариство зазначає, що здійснює вирощування сільськогосподарської продукції. Для обробки ґрунту та збирання врожаю Товариство залучає третіх осіб - суб’єктів господарювання, які мають відповідну сільськогосподарську техніку. Із зазначеними суб’єктами господарювання укладаються договори про надання послуг, на умовах яких Товариство як замовник здійснює заправку власним пальним техніки третіх осіб (виконавців) через власні ємності (власні внутрішні АЗК (колонки), бензовоз). Крім цього, Товариство зазначає, що зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального.

Відносини на умовах договору про надання послуг регулюються нормами Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ). Так, відповідно до ст. 901 ЦКУ за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається у процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Отже, під час передачі Товариством (замовником) власного пального третій особі (виконавцю) для заправки техніки виконавця на виконання умов договору про надання послуг здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального від замовника до виконавця, що є операцією з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу. Замовник при здійсненні таких операцій є особою, що реалізує пальне.

Щодо порядку складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН)

Статтею 231 Кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН.

Пунктом 231.1 ст. 231 Кодексу визначено, що платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

При реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в ЄРАН, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні / розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб’єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в ЄРАН (п. 231.5 Кодексу).

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального та форма акцизної накладної та розрахунку коригування акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 р. N 218 (далі - Порядок N 218).

Відповідно до п. 4 розділу II Порядку N 218 у верхній лівій частині акцизної накладної, яка не надається отримувачу пального, зазначається тип причини "1" - отримувач не є платником акцизного податку з реалізації пального (кінцевий споживач та суб’єкти господарювання відсутні в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального).

При цьому, акцизна накладна з типом причини "3" (пальне відвантажено з метою власного споживання) складається на обсяги пального, переданого в межах одного підприємства з метою власного споживання, наприклад, заправки власної техніки через власні паливо-заправні колонки, за відсутності розрахункових операцій.

Щодо штрафних (фінансових) санкцій, які передбачені при порушенні порядку реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН

Підстави та розміри штрафних санкцій, які мають бути застосовані до платника податків за порушення ним порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН, встановлено ст. 1202 Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться