Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку складання та реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, яка була складена на кінцевого споживача (неплатника ПДВ) помилково (лист ДФС від 23.12.2016 р. № 27795/6/99-99-15-03-02-15)

Щодо порядку складання та реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, яка була складена на кінцевого споживача (неплатника ПДВ) помилково (лист ДФС від 23.12.2016 р. № 27795/6/99-99-15-03-02-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.12.2016 р. № 27795/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд листа

 Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної, яка була складена на кінцевого споживача (неплатника ПДВ) помилково,  та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в ЄРПН таким платником податку.

Отже, у випадку помилкового складання податкової накладної за операцією з постачання товарів/послуг кінцевому споживачу (неплатнику ПДВ), яка фактично не відбулася, та реєстрації такої накладної в ЄРПН, платник податку з метою виправлення допущеної помилки має право скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної. Такий розрахунок коригування складається на дату виявлення помилки та підлягає реєстрації в ЄРПН таким платником податку.

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться