Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку складання зведених податкових накладних (Лист ДФС від 22.06.2017 р. N 775/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку складання зведених податкових накладних (Лист ДФС від 22.06.2017 р. N 775/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.06.2017 р. N 775/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання зведених податкових накладних та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Порядок та умови складання зведених податкових накладних визначено пунктом 201.4 статті 201 ПКУ.

Так, платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

покупцям - платникам податку можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця;

покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Отже, якщо платник податку здійснює постачання послуг одному й тому самому контрагенту - платнику податку два та більше разів на місяць, такий платник податку - постачальник послуг може (але не зобов’язаний) складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну на платника податку - отримувача таких послуг, з урахуванням усього обсягу постачання послуг такому контрагенту. При цьому факт постачання таких послуг має бути підтверджений відповідними первинними документами.

Водночас слід зазначити, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, у тому числі і тих, про які йдеться у листі, потребує аналізу документів та матеріалів, що дають змогу ідентифікувати предмет запиту більш детально.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться