Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку складання постачальником товарів/послуг податкової накладної, виправлення помилки, допущеної при складанні податкової накладної, та можливості отримання покупцем товарів/послуг податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3222/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку складання постачальником товарів/послуг податкової накладної, виправлення помилки, допущеної при складанні податкової накладної, та можливості отримання покупцем товарів/послуг податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3222/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.12.2017 р. № 3222/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання постачальником товарів/послуг податкової накладної, виправлення помилки, допущеної при складанні податкової накладної, та можливості отримання покупцем товарів/послуг податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), і, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку - постачальник товарів/послуг зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в ЄРПН та отриманими покупцем.

Отже, з метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець може надіслати в електронному вигляді відповідний запит до ЄРПН.

Крім цього повідомляємо, що платник податків має право на ознайомлення з будь-яким документом (у тому числі податковою накладною) або інформацією, що його стосується, скориставшись сервісом "Електронний кабінет платника".

Додатково інформуємо, що питання взаємовідносин між суб’єктами господарювання, у тому числі щодо обміну інформацією та документами, не відноситься до компетенції Державної фіскальної служби України.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться