Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку складання постачальником товарів/послуг податкової накладної, виправлення помилки, допущеної при складанні податкової накладної, та можливості отримання покупцем товарів/послуг податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3222/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку складання постачальником товарів/послуг податкової накладної, виправлення помилки, допущеної при складанні податкової накладної, та можливості отримання покупцем товарів/послуг податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН (лист ДФС від 29.12.2017 р. № 3222/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.12.2017 р. № 3222/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання постачальником товарів/послуг податкової накладної, виправлення помилки, допущеної при складанні податкової накладної, та можливості отримання покупцем товарів/послуг податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), і, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку - постачальник товарів/послуг зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в ЄРПН та отриманими покупцем.

Отже, з метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець може надіслати в електронному вигляді відповідний запит до ЄРПН.

Крім цього повідомляємо, що платник податків має право на ознайомлення з будь-яким документом (у тому числі податковою накладною) або інформацією, що його стосується, скориставшись сервісом "Електронний кабінет платника".

Додатково інформуємо, що питання взаємовідносин між суб’єктами господарювання, у тому числі щодо обміну інформацією та документами, не відноситься до компетенції Державної фіскальної служби України.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться