Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями із отримання бюджетних коштів платником податку за кодом бюджетної класифікації 2610 (лист ДФС від 10.11.2017 р. № 2575/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями із отримання бюджетних коштів платником податку за кодом бюджетної класифікації 2610 (лист ДФС від 10.11.2017 р. № 2575/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 10.11.2017 р. № 2575/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо порядку визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями із отримання бюджетних коштів платником податку за кодом бюджетної класифікації 2610

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо порядку визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями із отримання бюджетних коштів платником податку за кодом бюджетної класифікації 2610 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" на виконання бюджетної програми "Проведення земельної реформи", та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 Кодексу розташоване на митній території України.

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Пунктом 187.7 статті 187 Кодексу визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Таким чином, операції платника податку з вивезення та захоронення твердих побутових відходів є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20 відс., а тому на дату першої події, визначеної відповідно до пункту 187.7 статті 187 Кодексу, платники податку зобов’язані визначити податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування визначеної пунктом 188.1 статті 188 Кодексу.

При цьому кошти, отримані платником як відшкодування додаткових витрат на вивезення та захоронення твердих побутових відходів, для цілей оподаткування ПДВ розглядаються як оплата вартості послуг по вивезенню та захороненню твердих побутових послуг.

Підприємство, що оплачує послуги з перевантаження та перевезення твердих побутових відходів має право сформувати податковий кредит у загальновстановленому порядку.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям